Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. nov. 2021Milan
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Víťazky súťaže Torta roka 2019  Simona Kochmová a Anna Gajovská zo SOŠ obchodu a služieb Humenné.
Víťazky súťaže Torta roka 2019 Simona Kochmová a Anna Gajovská zo SOŠ obchodu a služieb Humenné.
07.11.2019 19:16 Relax
Víťazstvo v súťaži TORTA ROKA 2019 putuje do Humenného
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.11.2019 19:16 Relax

Víťazstvo v súťaži TORTA ROKA 2019 putuje do HumennéhoNITRA - Jedinečná cukrárska súťaž TORTA ROKA 2019 pozná svojho víťaza. V stredu 6. novembra 2019 sa v priestoroch výstaviska Agrokomplex v Nitre rozhodlo o tom, že celkovým víťazom 6. ročníka súťaže určenej pre mladých cukrárov do 23 rokov sa stala dvojica študentiek SOŠ obchodu a služieb z Humenného Simona Kochmová a Anna Gajovská.


Organizátor súťaže SPOLOK CUKRÁROV SLOVENSKA pripravil pre súťažiacich nadštandardné prostredie. Súťaž bola súčasťou sprievodného programu 1. ročníka gastronomického veľtrhu GASTRA & KULINÁRIA 2019.

 

 

Nad organizáciou súťaže prevzalo záštitu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Súťažiaci tak mali možnosť ukázať svoje umenie pred stovkami divákov, ktorí sa počas súťaže na ich prácu mohli pozrieť z bezprostrednej blízkosti. Téma súťaže, ktorá preverila nielen zručnosť, ale aj kreativitu a fantáziu súťažiacich bola Hrady a zámky Slovenska.

 

 

Súťaž TORTA ROKA je jedinečná aj v tom, že nestačí pripraviť výrobok a priniesť ho na súťaž na posúdenie. Počas súťaže TORTA ROKA musia súťažiaci priamo na mieste, bez akejkoľvek pomoci, v časovom limite vlastnými rukami, svojou šikovnosťou a v mnohých prípadoch aj niekoľkotýždňovou prípravou dokázať, že si so zadanou témou vedia poradiť. Výsledné diela hovoria za všetko. Torty z rúk súťažiacich zožali v Nitre obdiv a uznanie nielen odbornej verejnosti, ale aj publika. Do pozornosti Vám dávame aj krátke video z tohto podujatia.

 

 

Odborná porota mala veľmi ťažkú úlohu, verdikt však nakoniec vyriecť musela. A tak sme sa na záver viac ako 5 hodinovej akcie, ktorá sa stala nielen cukrárskou súťažou, ale môžeme smelo povedať že aj spoločenskou, dozvedeli mená najlepších cukrárov. Víťazstvo a krásny pohár venovaný predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja si s pomedzi 13 dvojíc odniesla SOŠ obchodu a služieb z Humenného, ktorú reprezentovali talentované budúce cukrárky Simona Kochmová a Anna Gajovská. Ich torta s názvom Humenský zámok bodovala na 1. mieste u všetkých členov poroty. 

 

 

Druhé miesto obsadili cukrárky Erika Ozvaldová a Patrícia Gajdošová z firmy FLORIL s.r.o. z Malinova s tortou Hrad Beckov – opradený povesťami.

 

 

Tretie miesto si odviezla SOŠ obchodu a služieb z Galanty. Študentky tejto školy, Martina Pipíšová a Dominika Poláková ozdobili tortu s názvom Rozprávkový hrad.  

 

 

Na záver chceme vyjadriť poďakovanie za pomoc pri organizácii súťaže:

 

Členom odbornej poroty:

- Ing. Zlatici Kramárovej – šéfredaktorke časopisu Hotelier

- Mgr. Veronike Hanákovej - šéfcukrárke v hoteli Grand Hotel River Park ***** v Bratislave

- Adamovi Soósovi - manažérovi cukrárskej výroby v obchodnej sieti YEME

- Márii Árendásovej – majiteľke cukrárskej výrobne Torty od Mariky v Leviciach

 

Spoluorganizátorom:

- Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

- agrokomplex – NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, štátny podnik

- Nitriansky samosprávny kraj

- Monikinetorty s.r.o.

 

A všetkým partnerom, ktorí pomohli súťaži nielen venovanými cenami, ale aj propagáciou.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky LČ, Rudolf Siska

Foto:  Jozef Lelovič, Alena Lelovičová, Facebook, YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok