Veľké veci v KHL! Má 18 rokov a na hetrik mu stačilo 11 minút

NETKY.SK • 21 Január 2021, 20:46 • 2 min

Nikita Guslistov má len 18 rokov, ale na hetrik v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy mu stačilo iba niečo vyše 11 minút.

Pomohol aj Liška

Útočník Čerepovca sa zaskvel troma gólmi a jednou asistenciou pri víťazstve svojho tímu na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 6:3 (3:0, 1:0, 2:3). Slovák Adam Liška prispel k triumfu hostí jednou asistenciou, bodoval v treťom zápase po sebe a má už 15 bodov za 5 gólov a 10 asistencií.

Najmladší Rus
Gustlistov dosiahol klasický hetrik v čase od 3:17 min do 14:48 min a hostia viedli po prvej tretine v Jekaterinburgu 3:0. Podľa ruských médií sa vo veku 18 rokov a 236 dní stal druhým najmladším autorom hetriku v zápase KHL a zároveň najmladším Rusom.

Rekord drží Fín

Niekdajší útočník Jokeritu Helsinki Eeli Tolvanen to dokázal vo veku 18 rokov a 123 dní. Podľa webu Championat.com sa Guslistov stal iba štvrtým hráčom Čerepovca s hetrikom, predtým naposledy to dokázal Pavel Bučnevič v sezóne 2015/2016.

Čerepovcu aktuálne patrí šiesta priečka v tabuľke Západnej konferencie KHL. Na čele je CSKA Moskva.