Testovaných na slovensku
15155
Infikovaných na slovensku
485
Infikovaných svetovo
1203256
Úmrtí svetovo
64787
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. apr. 2020Irena
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.05.2019 16:10 Relax
V stavebníctve nastal výrazný technologický pokrok v digitalizácii
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.05.2019 16:10 Relax

V stavebníctve nastal výrazný technologický pokrok v digitalizáciiBRATISLAVA - V stavebníctve nastal výrazný technologický pokrok. Zastarané statické projektové príručky nahradili digitalizované automatizované kontroly, ktoré monitorujú projekt v reálnom čase alebo len s malou časovou odchýlkou.


Médiá o tom v stredu informovala globálna sieť firiem KPMG, ktoré poskytujú služby v oblasti auditu, daní a poradenstva, na základe prieskumu Future-Ready Index.

 

Lídri na trhu digitalizovali svoje existujúce prostredie. "Jedným z hlavných trendov je aktuálne zavádzanie technológií založených na dátovej analytike," uviedla líderka pre sektor nehnuteľností siete na Slovensku Zuzana Blažejová.

 

Efektívne využívanie technológií na zber a analýzu dát o budovách a ich užívateľoch sú podľa nej kľúčové pre zlepšenie komunikácie so zákazníkmi.

 

Z prieskumu tiež vyplynulo, že dve tretiny tých stavebných firiem, ktoré investovali čas a úsilie na posilnenie riadenia, dokončilo projekty včas.

 

Sedem z desiatich vedúcich firiem na trhu v prieskume uviedlo, že majú zavedený integrovaný systém podávania správ o projektovom manažmente, 90 % z nich má stanovený detailný plán postupu, tzv. cestovnú mapu a víziu v oblasti technológií.

 

 

V spodnej časti indexu sa umiestnili firmy, ktoré väčšinu úsilia vynakladajú na krátkodobý rast príjmov a ich investície do technológií sú malé až nulové.

 

Sieť firiem pripomína, že lídri v stavebníctve sa vyznačujú veľkými investíciami do nových technológií. Financie smerujú najmä do zavádzania technológie BIM (Building Information Modelling), dronov, virtuálnej a zmiešanej reality a smart senzorov.

 

Vedúce firmy v odvetví si tiež uvedomujú dôležitosť udržania si najlepších ľudí a náboru nových talentov. "Využívajú najnovšie náborové metódy a kanály podporené inovatívnym riadením výkonnosti a flexibilnými kariérnymi možnosťami, ktoré sú na mieru šité požiadavkám mileniálov a generácie Z," uvádza poradenská sieť.

 

Spoločnosti, ktoré sú dobre pripravené na budúcnosť, označili výhru v boji o talenty za aktuálne druhú najvýznamnejšiu výzvu. Ostatní respondenti zaradili túto oblasť až na piate miesto, uzatvára KPMG.reklama


reklama


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
BANNER_13_REPLACE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok