Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. okt. 2021Alojzia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
24.09.2021 12:14 Domov
Úrad verejného obstarávania dal zelenú výstavbe električkovej trate do Petržalky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.09.2021 12:14 Domov

Úrad verejného obstarávania dal zelenú výstavbe električkovej trate do PetržalkyBRATISLAVA - Pri kontrole tendra nezistil žiadne porušenie zákona.


Jeden z najväčších dopravných projektov v Bratislave je tesne pred spustením realizácie. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) totiž dokončil kontrolu tendra na predĺženie električkovej trate v bratislavskej Petržalke v úseku Bosákova – Janíkov dvor

 

Porušenie zákona nezistil. Vyplýva to z rozhodnutia zverejneného na webe ÚVO. Hlavné mesto tak môže podpísať zmluvu s víťazom súťaže, ktorým je skupina dodávateľov - Združenie NS MHD Petržalka. Novú trať majú postaviť za 74,5 milióna eur bez DPH.  

 

"Úrad konštatuje, že v konaní o preskúmanie úkonov kontrolovaného pred uzavretím zmluvy nezistil porušenie zákona o verejnom obstarávaní, ktoré malo alebo mohlo mať vplyv na výsledok verejného obstarávania," uviedol v rozhodnutí ÚVO.

 

 

Hlavnému mestu Bratislava už teda nič nebráni uzavrieť zmluvu so zhotoviteľom Združením NS MHD Petržalka a začať s výstavbou 4,2 kilometra dlhej električkovej trate

 

Súčasťou zákazky je aj vybudovanie križovatiek s priečnymi komunikáciami, preložky všetkých vedení a konštrukcií, a to najmä preložky inžinierskych sietí a úpravy koryta Chorvátskeho ramena. Súčasťou stavby sú štyri mostné objekty a jedna lávka pre peších cez Chorvátske rameno.

 

 

Väčšina finančných prostriedkov na realizáciu výstavbu novej električkovej trate bude hlavnému mestu poskytnutá z fondov Európskej únie v rámci operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 - 2020. Verejné obstarávanie bolo vyhlásené 20. októbra minulého roka. V prípade, že sa projekt nepodarí zrealizovať do konca roka 2023, mesto príde o eurofondy. 

 

Nový úsek električkovej trate v Petržalke bude nadväzovať na súčasnú zastávku Jungmannova. Trať bude ďalej pokračovať novými električkovými zastávkami okolo Chorvátskeho ramena, na Gessayovu, Zrkadlový háj, Stred, Veľký Draždiak, Lietavskú a Janíkov dvor.

 

Prečítajte si tiež: Magistrát hlavného mesta dokončí novú električkovú trať do Petržalky do decembra 2023, ak to však nestihne, príde o eurofondyreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Katarína Žáková

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok