Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Andrej Doležal
Andrej Doležal
25.03.2021 11:12 Domov
Únia autodopravcov Slovenska vníma prvý rok ministra dopravy Doležala vo funkcii veľmi negatívne
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.03.2021 11:12 Domov

Únia autodopravcov Slovenska vníma prvý rok ministra dopravy Doležala vo funkcii veľmi negatívneBRATISLAVA - Prvý rok ministra dopravy Andreja Doležala vo funkcii vníma Únia autodopravcov Slovenska veľmi negatívne. Podľa únie rezort dopravcom nepomohol.


Dopravcovia kriticky vnímajú, že šéf ministerstva nereflektoval ich výzvu na rokovanie, a do dnešného dňa neupravil mýto, ani nezverejnil zmluvné dodatky k mýtnemu systému. Ako uviedol pre agentúru SITA šéf UNAS Stanislav Skala, autodopravcom nestačí, že minister Doležal informuje o prácach na novom mýtnom systéme, chcú byť pri jeho príprave. UNAS na základe krokov rezortu dopravy predpokladá, že chce predĺžiť zmluvu so spoločnosťou SkyToll. Únia nie je proti plateniu mýta, očakáva však vytvorenie spravodlivého mýtneho systému.

 


„V záujme zlepšenia situácie sme podali viacero návrhov, napríklad na znižovanie nákladov pre dopravcov či odstránenie zbytočných pokút. Podobne sme podali návrhy v súvislosti s bonusmi na mýte. Taktiež sme požadovali prednostné očkovanie vodičov voči ochoreniu COVID-19. Naopak, sme vďační ministerstvu financií za zníženie cestných daní, ktoré nám boli znížené o 50 percent," zdôraznil Stanislav Skala. Autodopravcovia nechcú len kritizovať, ale odmietajú, aby minister dopravy označil UNAS za teroristickú organizáciu len preto, že ho kritizujú za mýtny systém. „Neriešením problémov minister Doležal zvyšuje u dopravcov nervozitu a vedie ich k vráteniu sa k protestom," dodal Stanislav Skala.

Minister dopravy už viackrát kritizoval prístup predstaviteľov Úniu autodopravcov Slovenska k rokovaniam o riešení problémov autodopravcov. Upozornil, že viaceré zmeny potrebujú čas a niektoré zmeny, ako napríklad okamžitá zmena v súčasnom mýtnom systéme, sa nedajú realizovať, lebo Slovensko je právny štát, platia tu zákony a aj už uzavreté zmluvy. Zároveň odmietol vyhrážanie sa a vydieranie zo strany únie štrajkmi, blokáciami ciest a hraničných priechodov. Andrej Doležal viackrát upozornil, že rokuje s tými, s ktorými sa dá rokovať slušne a ktorí sú schopní prijať aj kompromisy. „Naše dvere sú vždy otvorené pre kohokoľvek, kto má záujem o slušnú a vecnú diskusiu," uviedol Ivan Rudolf, poradca ministra dopravy a výstavby pre strategickú a krízovú komunikáciu.

 

Prečítajte si tiež: Remišová, Naď, či Heger sa pred rokovaním vlády rozprávali s novinármi, Matovič nie

Napriek kritike Únie autodopravcov sa príprava nového elektronického mýtneho systému už rozbehla. Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila verejnú súťaž na tento systém za 60 miliónov eur bez DPH. Žiadosti o účasť na súťaži môžu firmy predložiť do 31. marca 2021. Doležal avizoval, že nový mýtny systém bude prostredníctvom NDS v správe štátu a bude efektívnejší ako ten doterajší. Lehota realizácie zákazky je rozdelená do dvoch etáp. Plnenie prvej etapy sa bude realizovať od podpisu zmluvy do 31. decembra 2022. Druhá etapa sa týka prevádzky, ktorej plnenie sa bude realizovať od 1. januára 2023 do 31. decembra 2027. Okrem súťaže na palubné jednotky a zákaznícke služby má NDS v apríli 2021 vyhlásiť aj verejné obstarávanie na kontrolu výberu mýta.reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Andrej Doležal/ SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok