Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. feb. 2023Tatiana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
28.11.2022 10:00 Kultúra
Toto sa oplatí vypočuť si! Cover verzie, ktoré sú výborné a pohladia dušu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.11.2022 10:00 Kultúra

Toto sa oplatí vypočuť si! Cover verzie, ktoré sú výborné a pohladia dušuTaká dobrá pieseň, tá veru zmôže veľa. Jednak zmierni občas hnev, jednak zlepší náladu, jednak ak sme aj smutní či sa cítime sklamaní, v správnej hudbe s tým pravým textom sa uistíme, že na svete nie sme sami a podobné bôle trápia dokonca aj spevákov či pôvabné speváčky.


Výber je taký pestrý, že zrejme nebude postačovať ani celý život, aby sme si povyberali všetko, čo by sa nám zapáčilo, a tak aspoň v tomto článku sa možno playlist rozrastie o zopár zaujímavých kúskov. Cover verzie nie sú originál a všetci vieme, že ten je vždy len jeden a je neprekonateľný, ale aj tak stojí za to pustiť si naše tipy, možno vás nakoniec niečo aj prekvapí.

 

Dancin queen

 

Kto by nepoznal skladbu Dancin queen, naspievanú skupinou Abba, ktorá sama o sebe predstavuje prielom v hudobnom priemysle? Viacerí sa ju pokúsili prespievať a dokonca si ju rada pospevovala i nebohá anglická kráľovná. Vo verzii, ktorá nie je známa, sa nášmu sluchu prihovára medový hlas a pieseň je pomalá, pokojná, až pohladí na duši.

 

 

Yesterday

 

Zo Švédska sa teraz presunieme na iné miesto a do inej krajiny, do obdobia, keď ženy šaleli, len čo niekde začuli pesničku od Beatles a nedajbože, že by boli na ich koncerte, to sa strhla hotová trma-vrma. Zoskupenie vtedy spievalo Yesterday, dodnes sa hráva, dodnes vzbudzuje emócie, dodnes nejednému vyhráva v slúchadlách na cestách či uprostred prebdených nocí.

No a skladbu sa, okrem iných, podujali prespievať aj chlapci z kapely Boyz II. Men, a stačí, ak poviem, že ich hlasy sú jednoducho úchvatné a že dokážu niečo výnimočné. Koniec koncov presvedčte sa sami a povedzte, či sa to nepočúva úžasne!

 

 

Aretha Franklin

 

Áno, poviete si, že niečo od Beatles sme tu už mali, ale keďže ide o prespievanú verziu od kráľovnej Arethy Franklin, nie je možné vynechať ani Let it be. Slová s pekným posolstvom, zvuk minulých rokov a jej talent, na ktorý sa sotva niekedy bude môcť zabudnúť – to všetko a oveľa viac robí zo skladby niečo viac než len vypožičaný hit.

 

 

Zbohom

 

Elton John kedysi zaspieval rozlúčkovú pieseň Candle in the wind, venoval ju krásnej a náhle mŕtvej Marilyn Monroe, čím si pieseň získala nielen popularitu, ale aj akúsi pridanú hodnotu v podobe nostalgie. Trochu ju upravil o niekoľko rokov neskôr, keď ľudstvo zasiahla smutná správa o úmrtí kráľovnej sŕdc, Diany a teraz, v našom čase, si ju dovolil zanôtiť Ed Sheeran a že mu to aj vyšlo, si môžete pokojne overiť aj vy.

 

 

Natalia Oreiro

 

Možno nie najlepšiu cover verziu What a felling ponúkla speváčka Natalia Oreiro, ale už skutočnosť, že sa dala na spievanie aj takéhoto druhu skladby, je natoľko prekvapivá, až sa ju jednoducho nedalo preskočiť. Ona je skôr spätá s piesňami spievanými v Španielčine, koniec koncov veď tak sme si ju aj obľúbili, ako vášnivú a divokú Milagros z telenovely Divoký anjel. A zrazu je tu a po anglicky sprístupňuje melódiu takú nesmrteľnú a takú lahodiacu uchu.

 

 

Vždy ťa budem ľúbiť

 

A nakoniec niečo, čo ani nepotrebuje slová, niečo, o čom sa možno ani vo všeobecnosti nevie, že rovnako tak patrí do cover verzií, lebo je to neuveriteľne dobré. A ona, Whitney Houston, by geniálne zaspievala čokoľvek, všetko z jej úst by vyznievalo zapamätaniahodne.

Tak teda vychutnajme si I will always love you, hoci sme ju počuli už milión ráz a ešte aj budeme, ale aj tak.

 reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela MihokováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok