Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. sep. 2020Václav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Kežmarský hrad
Kežmarský hrad
03.05.2019 19:08 Relax
TIP NA VÝLET: Cez víkend otvoria na hrade v Kežmarku letnú sezónu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.05.2019 19:08 Relax

TIP NA VÝLET: Cez víkend otvoria na hrade v Kežmarku letnú sezónuKEŽMAROK – Cez víkend otvoria na Kežmarskom hrade letnú turistickú sezónu. Pripravený je zaujímavý program. Informovala o tom riaditeľka Múzea v Kežmarku Erika Cintulová.


V nedeľu (5. 5.) si tak návštevníci budú môcť pozrieť bubnovú šou, vystúpenie skupiny historického šermu. Pre deti je pripravený program s kúzelníkom, jazda na koníkoch i skákací hrad. Vystúpia aj žiaci a študenti tamojších škôl. Vo večerných hodinách sa v hradnej kaplnke uskutoční koncert a na záver je prichystaná ohňová šou.

 

Okrem iného si budú môcť návštevníci pozrieť remeselníka, ktorý im predvedie výrobu lukov. "Nebudú chýbať ani stánky s občerstvením. Počas dňa si záujemcovia môžu pozrieť aj expozície hradu, lýceum, evanjelické kostoly, Baziliku sv. Kríža, Kostolnú vežu Baziliky," priblížila riaditeľka. Celé podujatie je podľa jej ďalších slov venované oslavám 750. výročia udelenia mestských práv Kežmarku, ktoré si verejnosť pripomína v tomto roku.

 

Múzeum v Kežmarku má podľa Cintulovej počas letnej turistickej sezóny pripravený bohatý a rôznorodý program. "Ide o otvorenie novej expozície v hrade – lapidária na prízemí severovýchodného traktu hradu, kde budú inštalované pôvodné architektonické prvky z Kežmarského hradu aj s legendou. Tu je umiestnená aj originálna socha Svetlonosky, ktorej kópia sa nachádza oproti evanjelickému kostolu v Kežmarku," poznamenala. Z podujatí v rámci osláv mesta spomenula Dni židovskej kultúry, ktoré sú naplánované na 13. mája.

 

 

O päť dní neskôr (18. 5.) to bude Medzinárodný deň múzeí a Noc múzeí. Okrem iného chcú v rámci podujatia návštevníkom ukázať premeny Kežmarského hradu v období baroka a renesancie.

 

Pripravené sú aj prednášky na rôzne témy týkajúce sa mesta Kežmarok. Okrem iného čaká na hostí v tomto roku aj novinka.

 

"Bude to festival Viva Italia, počas ktorého taliansky umelec vytvorí na stenách hradu netradičnú svetelnú šou, umocnenú dobovou hudbou pod vstupnou bránou hradu," naznačila.

 

Cintulová sa dotkla aj témy investičných aktivít. "Tešíme sa z toho, že nám náš zriaďovateľ – Prešovský samosprávny kraj - schválil v rámci kapitálových výdavkov sumu 204.000 eur na rekonštrukciu meštianskeho domu na Hlavnom námestí číslo 55. Tu plánujeme dokončenie výmeny strešnej krytiny (časť sa nám podarilo zrealizovať v rámci dotačného systému Ministerstva kultúry SR v predchádzajúcom roku), sanačné práce, výmenu okien, a taktiež sa v tomto objekte uskutočnia aj reštaurátorské práce," uviedla s tým, že všetky práce pri dodržaní predpísaní technologických postupov plánujú dokončiť do konca tohto roka.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok