Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. sep. 2020Cyprián
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
16.07.2017 11:27 Domov
Stovky organizácií sa uchádzajú o podporu zákazníkov Tesco
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.07.2017 11:27 Domov

Stovky organizácií sa uchádzajú o podporu zákazníkov TescoBRATISLAVA - Takmer 350 projektov prihlásili mimovládne organizácie v už treťom ročníku grantového programu spoločnosti Tesco Vy rozhodujete, my pomáhame. Program ponúka podporu vo výške 1300 eur pre každý zo 77 víťazných projektov. O víťazoch rozhodnú hlasovaním priamo v obchodoch zákazníci Tesco.


Mimovládne organizácie mohli o podporu požiadať do 3. júla 2017. Do uzávierky predložili organizácie 344 žiadostí. Žiadatelia mohli predkladať projekty v kategóriách - životné prostredie, podpora vzdelávania a rozvoja zručností detí a mládeže, podpora zdravého životného štýlu, podpora športu či kultúry.

 

Projekty pomôžu zlepšiť život v miestnych komunitách rôznymi kreatívnymi prístupmi. Pomocou príspevku 1300 eur chcú tento rok žiadatelia napríklad postaviť detské ihriská, pomôcť deťom v detských domovoch stráviť čas plný nových zážitkov alebo zorganizovať miestne podujatia, športové aktivity či obnoviť psie útulky. Niektoré z projektov sa zameriavajú na poskytovanie pomoci znevýhodneným, slabozrakým alebo ľuďom trpiacim vážnym ochorením. Škála nápadov je tento rok naozaj veľmi široká.

 

Z kategórií prihlásených v súčasnom kole sa ukázalo, že podpora vzdelávania a rozvoja zručností detí je opäť najpopulárnejšia, keďže približne 20 % všetkých žiadostí sa venuje podpore práve v tejto oblasti. O zlepšenie životného prostredia sa uchádza 15 % projektov. Trojicu najpopulárnejších kategórií uzatvára 12 % projektov zameraných na zdravý životný štýl a šport. Spoločnosť Tesco dostala prihlášky zo 77 regiónov naprieč celým Slovenskom. Najaktívnejšie organizácie a obyvatelia boli z okolia Nitry, Liptovského Mikuláša a Košíc.

 

Predchádzajúce dve kolá programu Vy rozhodujete, my pomáhame už umožnili realizáciu mnohých unikátnych projektov. Vďaka grantu vybudovali víťazné organizácie v mestách parky a záhrady, pomohli dobrovoľníkom pri rekonštrukčných prácach v starých hradoch alebo zorganizovali letný tábor s hipoterapiou pre zdravotne postihnuté deti.

 

V nasledujúcich týždňoch budú žiadosti vyhodnotené komisiou v zložení nezávislých odborníkov z neziskového sektora, zamestnancov Nadácie Pontis, spoluorganizátora projektu a zamestnancov Tesca. Počas hodnotenia experti vyberú tri projekty v každom regióne, ktoré postúpia do hlasovania zákazníkov. Hlasovanie prebehne od 3. do 31. októbra 2017 v obchodoch Tesco na Slovensku. Mená víťazov sa dozvieme po 13. novembri 2017.

 

Ďalšie informácie o súčasnej aj predošlých edíciách programu nájdete na www.tesco.sk/pomahame. Celková suma udelených grantov od Nadácie Tesco, spoluorganizátora projektu, sa opäť vyšplhá do výšky viac než 100.000 eur.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok