Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. apr. 2015Hugo
BratislavaBratislava
Filter správ
Biblia
TV program
11.10.2010 11:29 | Zaujímavosti | Foto: TASR
Slovenský rybársky zväz - Rada Žilina pripravuje zákaz lovu rýb na Dunaji
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
11.10.2010 11:29 Zaujímavosti

Slovenský rybársky zväz - Rada Žilina pripravuje zákaz lovu rýb na Dunaji


Rada Žilina pripravuje v spolupráci s ministerstvom životného prostredia SR vyhlásenie zákazu lovu rýb na Dunaji od Štúrova po Veľký Meder v súvislosti s ekologickou haváriou v Maďarsku. TASR o tom informoval tajomník SRZ – Rada Žilina Ferdinand Baláž.
      Zdôraznil, že v utorok by mali byť dokončené prípravy na vyhlásenie zákazu. „Vzhľadom na mimoriadnu situáciu, ktorá je aj na Dunaji sa snažíme ochrániť rybárov, aby nelovili a neodnášali odtiaľ ryby. Jednak sú tam uhynuté ryby, ktoré plávajú a rybári aj nerybári ich berú. A pritom nevieme, čo to spôsobuje na ľudský organizmus. Prípadne, aby ich niekto nezobral na kŕmenie prasiat alebo kačiek,“ povedal Baláž.
      Zákaz sa bude podľa Baláža týkať Dunaja č. 1 a č. 2. „Vyslovene sú to opatrenia z titulu havárie v Maďarsku, vzhľadom na to, že časť kalu sa dostala aj do Dunaja. V podstate ide o Dunaj číslo 1 a 2. Čiže na tieto dve časti Dunaja sa to bude zrejme vzťahovať, na ostatné nemáme dôvod,“ skonštatoval tajomník SRZ – Rada Žilina.
      Minulý týždeň v pondelok po pretrhnutí hrádze pri západomaďarskej Ajke vo Veszprémskej župe uniklo približne milión kubických metrov červeného kalu, ktorý je odpadom pri výrobe oxidu hlinitého – suroviny na výrobu hliníka.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

comments powered by Disqus
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
NAJČÍTANEJŠIE
loader
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok