Slovensko - Ukrajina 82:53, rozhodla tretia štvrtina

NETKY.SK • 18 August 2010, 07:29 • 2 min

Slovenské basketbalové reprezentantky v utorok zvládli aj svoj druhý kvalifikačný duel o postup na ME 2011, keď v košickej Infiniti aréne poľahky zdolali družstvo Ukrajiny 82:53. Zverenky americkej trénerky Pokey Chatmanovej sa najbližšie predstavia v piatok 20. augusta v nemeckom Halle, kde si zmerajú sily s domácim výberom (18.00).
D-skupina:   Slovensko - Ukrajina 82:53 (34:22)   Zostava a body SR: Michulková 12, Lásková 9, Vyňuchalová a Hricková 6, Jalčová 5 (Kupčíková 16, Lawlessová 8, Podešvová 6, Jurčenková a Lukačovičová po 5, Čarnoká a Vacková po 2) - najviac bodov Ukrajiny: Ogorodniková 9, Kočubejová 8, Žeržerunová 7. TH: 19/23–13/17, trojky: 5:6, osob. chyby: 18:22, 1200 divákov.
Úvodná desaťminútovka bola poznačená hernou vyrovnanosťou, avšak nepresnou streľbou oboch tímov. Družstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany a vyrážali do rýchlych protiútokov, no Slovenky na rozdiel od súperiek pridali najmä útočné doskoky a ujali sa šesťbodového vedenia 20:14. Ukrajinky s domácim výberom držali krok iba do 16. minúty (26:20) a po tomto momente prišla šesťbodová šnúra Sloveniek, ktoré si vedenie postrážili aj na konci prvého polčasu (34:22). Začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie hostkám, ktoré po trojke Aľoškinovej znížili na rozdiel deviatich bodov. Od stavu 36:28 pre domáce reprezentantky nasledoval slovenský dvadsaťjedenbodový uragán a národný tím Ukrajiny sa vytratil z ihriska. Nevychádzala streľba, navyše zvýšenou agresivitou zbytočne prichádzali o lopty a v priestoroch pod košom dokázali zahodiť aj nemožné. V poslednej štvrtine sa už iba dohrávalo, Slovenky pridávali bod po bode (67:34, 72:35) a napriek vypustenému záveru sa zaslúžene tešili z vysokého víťazstva 82:53.   Hlasy po zápase:   Natália Hejková, športová riaditeľka SR: "Neočakávali sme taký jednoduchý priebeh. Nemôžeme podceniť žiadneho súpera v našej skupine, musíme hrať koncentrovane v každom stretnutí a takto sme sa pripravovali aj na tento duel. Predviedli sme solídny výkon v útoku i obrane."   Ivana Jalčová, reprezentantka SR: "Snažili sme sa im vtlačiť náš spôsob hry a kontrolovali sme zápas po celý čas. Darila sa nám streľba, kolektívna hra a vysoký výsledok svedčí o tom, že sme dominovali v celom stretnutí."
Výsledok druhého zápasu: Nemecko - Veľká Británia 63:72 (31:38) vo Wolfenbütteli.
priebežná tabuľka D-skupiny:   1. Slovensko    2  2 0 158:120 4
2. V. Británia  2  1 1 139:139 3   3. Nemecko      2  1 1 123:128 3   4. Ukrajina     2  0 2 109:142 2