Slovenská futbalová dvadsaťjednotka v druhom polčase zlomila Cyperčanov

NETKY.SK • 8 Október 2015, 19:28 • 2 min

MYJAVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov si pripísali víťazstvo 2:0 nad cyperskými rovesníkmi vo svojom štvrtkovom druhom vystúpení v 8. skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2017 tejto vekovej kategórie do Poľska.

Zverenci Čecha Pavla Hapala v domácom prostredí štadióna myjavského Spartaka proti ostrovnému outsiderovi dominovali počas celého zápasu, územnú prevahu však na góly pretavili až po viac než hodine hry. V 63. min sa strelecky presadil Žilinčan Jaroslav Mihalík, o osem minút neskôr ho presnou hlavičkou napodobnil kapitán Adam Zreľák z bratislavského Slovana, ktorému center poslal práve Mihalík. Slovenská "dvadsaťjednotka" má stretnutie 3. kola tejto eliminácie na programe v nedeľu 11. októbra 2015 od 14.30 h v holandskom Nijmegene.

Konečný výsledok - štvrtok:
Slovensko "21" - Cyprus "21" 2:0 (0:0)
Góly: 63. J. Mihalík, 71. Zreľák, ŽK: 78. B. Niňaj - 81. Kosmas, 83. T. Ioannou, 89. A. Kyriakou, 90. Ilia, rozhodovali: Nevalainen - Koskiniemi, Hänninen (všetci Fín.), 2187 divákov

Slovensko: A. Chovan - Valjent, B. Niňaj, Škriniar, Mazáň - Bero (78. Chrien, 88. Káčer), Lobotka, D. Ivan (60. Bénes) - A. Rusnák ml., Zreľák, J. Mihalík
Cyprus: Tziakouris - Kosmas, A. Kyriakou, N. Ioannou, T. Ioannou - Kousoulos (72. Koumis), Aresti - Panayiotou (56. F. Kyriakou), Papafotis, Pechlivanis (76. Antoniou) - Ilia

Slováci od úvodného výkopu boli aktívnejší, chceli určovať tempo duelu a darilo sa im držať loptu na svojich kopačkách. Nedokázali sa však presadzovať do bezprostrednej blízkosti bránky hostí. V 16. min domáci kapitán Adam Zreľák priťukol strednému obrancovi Milanovi Škriniarovi, ten z hranice pokutového územia prudko vypálil nad. O tri minúty neskôr Zreľák nepotrestal zaváhanie cyperského gólmana Dimitriosa Tziakourisa. V 26. min Stanislav Lobotka stratil v strede poľa loptu, ale náznak protiútoku ostrovanov zhatila stopérska dvojica Branislav Niňaj - Škriniar.

S pribúdajúcim časom zverenci Pavla Hapala čoraz viac postupovali do defenzívy Cypru. Na ľavej strane zakombinovali Jaroslav Mihalík s Matúšom Berom, no strelecký pokus druhého menovaného zblokovala hosťujúca obrana takisto ako zopár ďalších slovenských príležitostí. V 30. min pre faul neuznala fínska rozhodcovská trojica gól, ktorý dosiahol Martin Valjent hlavou. O minútu neskôr po prvý raz zahrozili Cyperčania, prízemný projektil v podaní Ioannisa Kousoulosa išiel tesne vedľa žrde Adriána Chovana.

Do druhého polčasu vybehli hostia odhodlanejšie než do prvého dejstva. V 54. min opäť brankára SR “21” vystrašil Kousoulos. Zakrátko sa na opačnej strane po vysunutí od výborne hrajúceho Dávida Ivana predral do šestnástky Bero, jeho prihrávka však nenašla nikoho. V 63. min slovenská "dvadsaťjednotka" konečne prelomila odpor protivníka: na strelu Alberta Rusnáka ešte Tziakouris zareagoval, no proti dorážke Mihalíka už nemal nárok. O chvíľu zafungovala žilinská spolupráca medzi Mihalíkom a striedajúcim Lászlóm Bénesom, ktorý posadil center na hlavu Bera, ale ten nenamieril do priestoru troch žrdí. V 71. min odcentroval pre zmenu Mihalík a Zreľák hlavičkou pridal druhý, upokojujúci zásah favorita - 2:0.