Slováci bodovali v nočných zápasoch NHL

NETKY.SK • 13 Október 2013, 09:11 • 2 min

NEW YORK - V súboji dvoch Slovákov bol úspešnejší Chára, ktorého Boston porazil Gáboríkov Columbus 3:1.

Hokejisti Columbusu Blue Jackets podľahli v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na domácom ľade finalistovi minulého ročníka Bostonu Bruins 1:3, hoci viedli od 19. minúty gólom Jacka Johnsona 1:0. Bodovo sa presadili obaja slovenskí reprezentanti, domáci útočník Marián Gáborík ako i kapitán hostí Zdeno Chára si pripísali zhodne po jednej asistencii.

Bodovo sa presadil aj útočník Tampy Bay Richard Pánik. Proti Pittsburghu na domácom ľade zaznamenal dve asistencie, ale Tampa v gólovo bohatom zápase napokon podľahla 4:5. Jaroslav Halák priviedol St. Louis už k štvrtému víťazstvu v rade v tomto ročníku, keď bluesmani doma vyhrali nad NY Rangers 5:3 a Halák si pripísal 26 úspešných zákrokov. V hre boli aj ďalší dvaja Slováci, Marián Hossa s Chicagom vyhral nad Buffalom tesne 2:1, z jeho štyroch striel sa však neujala ani jedna. NY Islanders prehral v Nashville 2:3, ale obranca ostrovanov Ľubomír Višňovský, ktorý odohral 21:27 minút, si svoje štatistiky nerozšíril a na jeho konto pribudla iba jedna "mínuska". Montreal vyhral vo Vancouvri 4:1, no jeho brankár Peter Budaj šancu nedoastal.

Výsledok NHL:

Columbus - Boston 1:3 (GÁBORÍK 0+1 - CHÁRA 0+1), Toronto - Edmonton 6:5 pp, Detroit - Philadelphia 5:2, Tampa Bay - Pittsburgh 4:5 (za domácich PÁNIK 0+2), Washington - Colorado 1:5, Chicago - Buffalo 2:1, St. Louis - NY Rangers 5:3, Nashville - NY Islanders 3:2, Minnesota - Dallas 5:1, Vancouver - Montreal 1:4, San Jose - Ottawa 3:2