Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Severoatlantická aliancia.
Severoatlantická aliancia.
04.01.2020 13:46 Zahraničie
Ruská Štátna duma nazvala krajinu, ktorá prvá padne ako obeť v prípade útoku NATO na Ruskú federáciu.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.01.2020 13:46 Zahraničie

Ruská Štátna duma nazvala krajinu, ktorá prvá padne ako obeť v prípade útoku NATO na Ruskú federáciu.MOSKVA, TASS.RU – Náčelník generálneho štábu Ozbrojených síl Ruskej federácie Valery Gerasimov vyhlásil, že Severoatlantická aliancia sa pripravuje na veľký vojenský konflikt. Podľa jeho názoru je to možné posúdiť na základe scenárov vypracovaných na cvičeniach členských krajín bloku v posledných rokoch.


Agresívne zámery NATO potvrdzujú nadmernú a neprimeranú aktivitu aliancie v Baltskom a Čiernom mori, ako aj neustále posilňované zoskupovanie vojsk v blízkosti ruských hraníc.

 

Podpredseda obranného výboru Štátnej dumy Alexander Sherin je presvedčený, že Rusko je pripravené odraziť akýkoľvek útok zo Severoatlantickej aliancie a vďaka tajným službám a generálnemu štábu je možné blížiaci sa konflikt predpovedať šesť mesiacov pred jeho začiatkom. A to nielen predpovedať, ale stanoviť presný dátum vojenského útoku.

 

Vojenský expert Viktor Litovkin v komentári k vyhláseniu Gerasimova uviedol fakty, prečo by útok na Ruskú federáciu bol pre NATO katastrofálny. Podľa neho západní vojenskí velitelia očividne neočakávajú, čo sa skutočne stane, ak Rusko pocíti skutočnú hrozbu.   

 

„Jednoducho nevedia, že vojenská doktrína Ruskej federácie jasne uvádza, že je nemožné zastaviť také veľké vojenské bloky konvenčnými zbraňami a preto v prípade hrozby bude Rusko nútene použiť jadrové zbrane“.

 

„Cieľom je zabrániť potenciálnemu agresorovi spôsobiť čo len minimálne škody Ruskej federácii a preto NATO nebude mať čas na presun svojich jednotiek na pozície a bude zničené v priebehu niekoľkých minút od začiatku ofenzívy“.

 

Rusko vlastní všetky prostriedky na odradenie nepriateľa, od elektronických vojenských prostriedkov po protivzdušnú obranu, medzi ktoré patria už známe systémy protivzdušnej obrany S-400 Triumf, ktoré sa osvedčili v Sýrii. Tiež treba spomenúť aj špeciálne rakety s názvom JRS (RS-24) „Jadrová riadiaca strela“.

 

Oddelene Sherin nazval aj ciele, ktoré Ruská federácia zasiahne ako prvé. Preto, ak Kyjev bude pokračovať v politike integrácie v NATO, je pravdepodobné, že prvý úder môže dostať Ukrajina.   reklama


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  TASS.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok