28. nov. 2020Henrieta
Cristiano Ronaldo
24.09.2018 11:02 Šport
Ronaldo gólom spasil Juventus vo Frosinone: "Ďalšie dôležité víťazstvo"

TURÍN - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo strelil víťazný gól Juventusu Turín v nedeľňajšom zápase 5. kola talianskej Serie A na ihrisku Frosinone (2:0).

V 81. minúte otvoril skóre, triumf "starej dámy" spečatil v závere Federico Bernardeschi. Úradujúci šampión je jediný tím v lige, ktorý má na svojom konte plný počet bodov.

Juventus mal počas celého duelu výraznú prevahu so 73-percentným držaním lopty a 18 streleckými pokusmi, dlho však nevedel nájsť kľúč k prekonaniu domácej obrany. "Presne takýto ťažký zápas sme očakávali. Nedali sme rýchly gól a postupom času to bolo zložitejšie. V druhom polčase dobre podporovali útok Emre Can a Miralem Pjanič, Federico Bernardeschi bol po svojom príchode na ihrisko vynikajúci. Som spokojný s našim prechodom do útoku a nakoniec sme dosiahli to, čo sme chceli," citoval trénera Massimiliana Allegriho klubový web.

Pre Ronalda to bol tretí presný zásah v Serii A, v 4. kole rozhodol dvomi gólmi o triumfe 2:1 nad Sassuolom. "Ďalšie dôležité víťazstvo. Ideme ďalej všetci spolu, ako jeden tím," uviedol prostredníctvom sociálnej siete 33-ročný päťnásobný držiteľ Zlatej lopty. "Cristiano je pre mňa najlepší hráč na svete, vždy som to tvrdil. Je to skvelý profesionál, výborný človek a tvrdo pracuje pre tím. Máme pred sebou veľa cieľov a musíme sa udržať na víťaznej vlne," povedal Bernardeschi.

Juventus čakajú v priebehu týždňa dve domáce ligové stretnutia. V stredu nastúpi proti Bologni a v sobotu sa stretne s druhým tímom tabuľky SSC Neapol, za ktorý odohral v nedeľu 400. duel v Serie A slovenský stredopoliar Marek Hamšík.