Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. mar. 2021Františka
BratislavaBratislava -3°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
25.09.2018 07:14 Domov
Revízia zákona o spravovaní ITVS je potrebná aj v súvislosti s ich vývojom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.09.2018 07:14 Domov

Revízia zákona o spravovaní ITVS je potrebná aj v súvislosti s ich vývojomBRATISLAVA - Systémovú zmenu v 12 rokov platnej úprave v spravovaní informačných technológií verejnej správy (ITVS) prináša návrh Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII).


Vláda sa bude zaoberať návrhom zákona o výkone správy v oblasti ITVS v stredu (26. septembra).

 

Táto revízia zákona bola potrebná aj v súvislosti s vývojom informačných technológií a stavom informatizácie verejnej správy. Pretože dokument obsahuje systémovú zmenu, navrhuje sa prijať nový zákon, ktorý nahradí zákon č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy, uvádza sa v predkladacej správe.

 

Podľa návrhu ITVS spravujú orgán vedenia, ktorým je ÚPVII, a orgán riadenia vo vzťahu k ITVS v jeho pôsobnosti. Medzi ich základné povinnosti patrí okrem iného transparentnosť, proporcionalita, hospodárnosť a efektívnosť. Podrobne sa v ňom konkretizuje náplň činnosti orgánu vedenia a povinnosti orgánu riadenia. Návrh napríklad stanovuje, kto je správca a prevádzkovateľ, čo je informačná technológia verejnej správy či informačný systém verejnej správy.

 

Podľa ÚPVII sa návrh ďalej zaoberá bezpečnosťou informačných technológii verejnej správy, podporou iniciatívy občanov členských štátov Európskej únie, pokutou pre správcu, prevádzkovateľa či orgánu riadenia za porušenie rôznych povinností.

 

Návrh zákona sa nevzťahuje na ITVS, ktoré sa týkajú zabezpečenia obrany štátu, bezpečnosti Slovenskej republiky, ochrany utajovaných skutočností a citlivých informácií.

 

Návrh zákona by mal byť platný od 1. januára 2019, niektoré jeho časti od mája 2019.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok