Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. jún. 2023Medard
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
23.03.2023 11:00 Domov
Revitalizácia Račianskeho mýta prináša aj zmeny v sadových úpravách
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.03.2023 11:00 Domov

Revitalizácia Račianskeho mýta prináša aj zmeny v sadových úpraváchBRATISLAVA - Postupná revitalizácia Račianskeho mýta v bratislavskom Novom Meste prináša aj zmeny v sadových úpravách. Pribudnúť majú záhony trvaliek a cibuľovín, ktoré nahradia časť súčasného rozária. S postupným presádzaním ruží by mala mestská časť začať vo štvrtok, ubezpečuje zároveň, že presadené ruže na Račianskom mýte zostanú. Informovala o tom Veronika Bauch z úseku komunikácie miestneho úradu.


"Klíma sa mení, preto sa tomu musíme prispôsobiť. Časť tradičných ružových záhonov v parku nahradíme záhonom trvaliek, ktoré majú silnejšiu vodozádržnú schopnosť a do priestoru Račianskeho mýta prinesú biodiverzitu a takisto zjednodušia údržbu," konštatuje starosta Nového Mesta Matúš Čupka. Deklaruje, že ruže naďalej ostávajú súčasťou daného priestoru, presadené budú len v rámci parku. Najväčšia časť z nich zahustí ostávajúce ružové záhony v okolí fontány. Ďalšie majú pribudnúť do predzáhradky pred Hotelovou akadémiou na Mikovíniho ulici či v okolí sochy Hirošima.

 

Trvalkový záhon, ktorý mestská časť vysadí, má do územia priniesť rozšírenie biodiverzity. Vysadené budú trvalky, ako mliečnik, rebríček, šalvia či rozchodník, ktoré budú kvitnúť postupne počas celého roka. Nájsť v ňom má svoje útočisko viac druhov hmyzu ako v monokultúrnych výsadbách. Projekt Adaptácia parku na Račianskom mýte prostredníctvom vodozádržných opatrení sa realizuje vďaka podpore z Kohézneho fondu v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Ambíciou mestskej časti je postupná revitalizácia celého územia Račianskeho mýta, a to z externých zdrojov. V rámci projektu sa počíta v prvej fáze napríklad aj s multifunkčným ihriskom, stojanmi na bicykle, pitnou fontánou, hojdacími sieťami či s fitnes prvkami. Riešená má byť aj otázka gastropriestoru v parku. reklama


Zdroj: TASR / KB Netky

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok