Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. jún. 2022Melánia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
28.05.2022 08:00 Relax
REPORTÁŽ Keď nás zrádza srdce, je tu pomoc. Už aj cez palec!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.05.2022 08:00 Relax

REPORTÁŽ Keď nás zrádza srdce, je tu pomoc. Už aj cez palec!Bratislava – Pred pár dňami sa skutočnil už 4. ročník excelentného edukačného podujatia na Slovensku – Cinre Kardio Live seminár 2022 – sviatok všetkých intervenčných kardiológov.


Tentoraz mohli účastníci kongresu, ktorý prebiehal online aj prezenčnou formou, počas dňa sledovať šesť živých prenosov z katetrizačných sál Nemocnice Cinre, ktorá sa zameriava na problémy so srdcom.

 

 

Prednášajúci predstavili napríklad novinky v liečbe akútneho infarktu myokardu (AIM), reč bola aj o prednemocničnej starostlivosti o pacientov s AIM. Hovorilo sa aj o zobracovacích a funkčných metódach v intervenčnej kardiológii či distálnom radiálnom prístupe, tzv. katetrizácii „cez palec“, problematike nekoronárnych srdcových intervencií, či ischemickej chorobe dolných končatín. Hovorkyňa Cinre, Dobroslava Franeková povedala: „Veda napreduje míľovými krokmi, každý mesiac zavádzame novinky. A čo je na tom najlepšie, všetky výkony v Cinre sú hradené z verejného zdravotného poistenia.“ 

 

 

Primár kardiológie a akútnej kardiológie MUDr. David Liška  predstavil činnosť Kardiocentra Nemocnice Cinre za uplynulý rok. Na oddelení kardiológie mali hospitalizovaných 2 580 pacientov, čo predstavuje 6% nárast oproti roku 2020. Až 99% všetkých katetrizácií urobili pacientom cez radiálny prístup, vrátane distálneho radiálneho prístupu. Pri kardiologických výkonoch použili intervenční kardiológovia nemocnice až 1 715 stentov. Nárast je enormný. Takéto vyšetrenie nezaťažuje pacienta a po vyšetrení odchádza domov,“ dodáva špecialista. MUDr. Michal Rezek a vysvetlí katetrizáciu cez palec. 

 

„Ono to nie je úplne tak cez palec, posúvame sa ešte ďalej na ruku s možnosťou robiť odtiaľ tieto výkony. Tento  prístup znamená, že sme sa presunuli od zápästia nad palec. Vyšetrujeme tak srdcové tepny a je to jedna z ďalších možností, ktorou rozširujeme spektrum, ako k pacientom pristupovať a rozširujeme počet miest, odkiaľ možno vyšetrenie robiť.“

 

 

Edukačný koncept podujatia je zameraný na priame prenosy z cathlabov a interaktívnu, živú, odborne moderovanú diskusiu s operatérmi, panelistami, účastníkmi v kongresovej sále, ako aj v online priestore. 

 

Počet registrovaných účastníkov a ich ohlasy po podujatí sú pre organizátorov opätovne veľkým záväzkom a celý tím Nemocnice Cinre je pripravený v tejto edukačnej  aktivite pokračovať aj v roku 2023.

 

Pozrite si video, v ktorom vám hovorkyňa tejto špičkovej kliniky bližšie predstaví tento výnimočný deň a čo s vami budú robiť, ak sa nebodaj stanete ich pacientmi.

 

 

Mohlo by vás zaujímať: ROZHOVOR „Počas korony sa nielen onkologickým pacientom stala neodpustiteľná krivda,“ hovorí viceprezidentka AOPPreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Martin Petráš

Foto:  Pixabay, Netky, video: Miro Vanek, strih: Maroš BednárNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok