Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. okt. 2020Aurélia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner (uprostred) počas stretnutia kapitánov klubov hokejovej Tipsport ligy s vedením Pro-Hokeja.
Riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner (uprostred) počas stretnutia kapitánov klubov hokejovej Tipsport ligy s vedením Pro-Hokeja.
22.10.2019 09:49 Šport
Pro-Hokej chce zlepšiť komunikáciu Tipsport ligy s hráčmi
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.10.2019 09:49 Šport

Pro-Hokej chce zlepšiť komunikáciu Tipsport ligy s hráčmiBRATISLAVA - Riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner sa snaží zjednodušiť komunikáciu medzi predstaviteľmi vedenia slovenskej najvyššej súťaže Tipsport ligy a hráčmi.


Na pondelňajšom stretnutí s kapitánmi jednotlivých tímov im ponúkol možnosť priameho informačného servisu zo strany Pro-Hokeja a zároveň ich informoval o otázkach novelizácie zákona o športe. Ten je síce platný už od roku 2015, ale poskytuje nejednoznačný výklad viacerých ustanovení.

 

 

"Hokejistov predovšetkým zaujíma, aby mohli hrať hokej, formu svojho zmluvného vzťahu s klubmi chcú nechať na kompetentných. Chápeme, že pre mnohých kapitánov a ich asistentov je to nová situácia. Na stretnutí dostali veľa informácií, o ktorých doteraz nepočuli. Bola to síce dlhá, ale podľa mňa dôležitá a plodná debata. Aj na spoločnom stretnutí som videl, že by privítali zjednodušenie súčasného právneho stavu, ktorý skomplikoval situáciu viacerým z nich. Novela by mala vyriešiť súčasný stav, v ktorom sú možné rôzne výklady a vysvetlenia zákona. Právne poriadky by mali byť jasné a neuvádzať zainteresovaných do neistoty. Za Pro-Hokej i jeho akcionárov vyjadrujem nádej, že zákonodarcovia schválením navrhovanej novely umožnia v budúcnosti rozhodovať sa hráčom o výkone povolania podľa ich svedomia v súlade s Ústavou Slovenskej republiky. Som presvedčený, že s týmto sa stotožňujú aj hráči,“ uvádza sa vyjadrenie Lintnera v tlačovej správe zo spomenutého strentutia v Banskej Bystrici.

 


Bývalý slovenský reprezentant ďalej hráčom ponúkol možnosť priamej komunikačnej linky medzi nimi a Pro-Hokejom. Tá by mohla slúžiť na to, aby v budúcnosti nedochádzalo k zbytočne vyhroteným situáciám. "Za Pro-Hokej som hokejistom predostrel ponuku na informačný servis, ktorý by mohli využívať pri získavaní základných informácií. Je jasné, že priama komunikačná linka na kontaktovanie všetky možné požiadavky nevyrieši, ale môže výrazne pomôcť v hľadaní odpovedí na niektoré otázky. Je to ďalší krok k skvalitňovaniu podmienok v Tipsport lige. V minulosti dochádzalo k viacerým zbytočne vyhroteným situáciám, ktoré vyplývali z nedostatočnej komunikácie a informovanosti. Do hráčskych šatní sa napriek snahe nedostali všetky potrebné informácie. Pro-Hokej je pripravený hokejistom poskytnúť potrebný servis a bude im nápomocný pri hľadaní odpovedí na otázky, s ktorými sa stretnú a týkajú sa chodu Tipsport ligy. Verím, že aj takto predídeme zbytočným stresom a nedorozumeniam,“ dodal 41-ročný riaditeľ Pro-Hokeja.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA / netky MS

Foto:  SITA, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok