Premier League: Ranieriho návrat nepriniesol vytúžené body pre Watford

NETKY.SK • 18 Október 2021, 10:13 • 2 min

ANGLICKO – Na ostrovy sa vrátilo legendárne trénerské meno v podobe Claudia Ranieriho. Jeho premiéra mala ďaleko od úspechu, keď jeho Watford prehral s Liverpoolom 0:5.

Salah exceluje naďalej!

Mohamed Salah zažíva svoju najlepšiu sezónu v Premier League! Egypťan momentálne patrí medzi najlepších futbalistov planéty a vo víkendovom súboji to znova potvrdil.

Už v úvodných minútach sa zaskvel práve Salah nádhernou prihrávkou na Sadia Maného, ktorý nekopromisne poslal Liverpool do vedenia. Plné ruky práce mal brankár domácich Ben Foster, ktorý musel vytiahnuť dva famózne zákroky po technických strelách Salaha

V 37. minúte už Foster nemal nárok, Liverpool sa krásnou akciou dostal do obrovskej šance a tú využil Roberto Firmino. Firmino odohral výborný zápas a pripísal si hetrik do siete Watfordu. Celý zápas odohral aj slovenský stredopoliar Juraj Kucka, ale ani s jeho pomocou nedokázali domáci zastaviť Liverpoolčanov

Firmino sa síce do siete domácich trafil trikrát, ale napriek tomu sa hviezdou stal Mo Salah. Egypťan sa v 54. minúte perfektne presadil cez niekolko obrancov Watfordu a svojou klasickou akciou prekonal Fostera

Solskjær pod tlakom, United nestačili na Leicester

Po remíze s Evertonom čakal na červených diablov ďalší zložitý súper v podobe Leicesteru City. Líšky sú vždy nebezpečným súperom, a to potvrdili aj tento víkend, keď v gólovej prestrelke zdolali Manchester United 4:2.

Vedenia v zápase sa ujali United, keď sa po asistencii Fernandésa presadil Mason Greenwood. Líšky odpovedali gólom Tielemansa a do druhého polčasu vstupovali hráči s nerozhodným skóre 1:1.

Na góly sa čakalo až do posledej 15-minutovky, v 78. Leicester poslal do vedenia turecký stopér Soyuncu. Na 2:2 okamžite vyrovnal Marcus Rashford, ale radosť United o minútu neskôr predčasne ukončil Jamie Vardy

Posledný gól zápasu strelil striedajúci Daka a Leicester získal dôležité 3 body v ceste za pohárovou Európou.