Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. máj. 2022Vilma
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
21.01.2022 09:55 Domov
Poslanci chcú motivovať bývalých vrcholových športovcov k práci v školách
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.01.2022 09:55 Domov

Poslanci chcú motivovať bývalých vrcholových športovcov k práci v školáchBRATISLAVA - Zaraďovanie pedagogických a odborných zamestnancov do kariérových stupňov, ako aj vykonávanie atestácii pre odborníkov z oblasti športu, má upraviť novela zákona o pedagogických a odborných zamestnancoch, ktorú predložil do parlamentu poslanec a vládny splnomocnenec pre mládež a šport Karol Kučera spolu s ďalšími tromi koaličnými poslancami.


Novela má naplniť záväzok z vládneho programu skvalitniť vzdelávanie tým, že predstavuje priamu motiváciu, ako zapojiť bývalých ligových športovcov a reprezentantov SR do vyučovacieho procesu.

 

 Podľa návrhu novely riaditeľ môže školského trénera, ktorý spĺňa kvalifikačné predpoklady na výkon pracovnej činnosti, zaradiť do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou alebo odborný zamestnanec s prvou atestáciou, ak pôsobil ako športovec najmenej sedem rokov v najvyššej celoštátnej súťaži, v obdobnej súťaži v zahraničí alebo v športovej reprezentácii SR.

 


Riaditeľ môže  zaradiť do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec s druhou atestáciou alebo odborný zamestnanec s druhou atestáciou učiteľa prvého stupňa základnej školy, učiteľa predmetu telesná výchova a športová výchova alebo školského trénera, ktorý má vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa vyžadované pre príslušnú kategóriu alebo príslušnú podkategóriu pedagogického zamestnanca, ak pôsobil ako športovec najmenej sedem rokov v najvyššej celoštátnej súťaži, v obdobnej súťaži v zahraničí alebo v športovej reprezentácii SR.

 

Možno vás zaujme: Kým všetci riešime koronavírus, zanedbávame tisíce neodhalených prípadov rakoviny

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: webnoviny.sk/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok