Anketa Netky.sk : Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?

BratislavaBratislava 10°
Cristiano Ronaldo
14.11.2016 09:51 Šport
Portugalsko opäť víťazne, Ronaldo vyrovnal Müllera s Keaneom

FARO - Futbalisti Portugalska vyhrali v kvalifikácii MS 2018 tretí duel za sebou. V nedeľu večer na domácom trávniku vo Fare potvrdili úlohu favoritov a Lotyšsko zdolali presvedčivo 4:1. Úradujúci majstri Európy tak udržali kontakt s vedúcim Švajčiarskom, ktoré je naďalej stopercentné a v B-skupine má na konte plný počet 12 bodov.

Tréner víťazov Fernando Santos bol spokojný so ziskom troch bodov, ale ideálny výkon to podľa neho nebol. "Sami sme si komplikovali veci. Najmä v prvom polčase, pretože nám chýbali intenzita a nasadenie. Držanie lopty sme mali dobré, ale absentovali rýchlosť či moment prekvapenia. Cez prestávku som hráčom dohovoril a pomohlo to. Zmenili sme nejaké veci, strelili góly a zaslúžene vyhrali," povedal Santos pre denník A Bola.

Lídrom domácich bol opäť Cristiano Ronaldo. Útočník Realu Madrid zaznamenal svoj 67. a 68. presný zásah v medzištátnych dueloch, čím sa vyrovnal dvojici Gerd Müller (Západné Nemecko), Robbie Keane (Írsko) na spoločnom štvrtom mieste top európskych kanonierov. Pred ním je už len trojica Miroslav Klose (71 gólov), Sándor Kocsis (75) a Ferenc Puskás (84).

Ronaldo mohol proti Lotyšom dosiahnuť aj hetrik, ale v druhom polčase nepremenil jedenástku. V kvalifikácii MS 2018 má na svojom konte sedem presných zásahov, keď predtým strelil štyri góly Andorre a skóroval aj proti Faerským ostrovom.