Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
09.01.2021 16:03 Domov
Počet mŕtvych narastá, chladiarenský príves na uskladnenie tiel má už i Trnava!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.01.2021 16:03 Domov

Počet mŕtvych narastá, chladiarenský príves na uskladnenie tiel má už i Trnava!Počet mŕtvych rapídne narastá. Po Nitre má chladiarenský príves na dočasné uskladnenie tiel zosnulých už i Trnava. Jeho úlohou je rozšírenie existujúcich kapacít. Externé chladiarenské zariadenie na cintorín bude zrejme potrebovať aj Galanta.


TRNAVA 9. januáraPočet mŕtvych rapídne narastá. Po Nitre má chladiarenský príves na dočasné uskladnenie tiel zosnulých už i Trnava.

 

Príves je pristavený na cintoríne na Kamennej ceste. Jeho úlohou je rozšírenie existujúcich kapacít. Informoval o tom primátor Peter Bročka a  vysvetlil, že samospráva k tomuto kroku pristúpila

po porade s riaditeľom Fakultnej nemocnice v Trnave Vladislavom Šrojtom.


Situácia je vážna a počet ťažkých ochorení pacientov s COVID-19 rastie. Kapacity chladiarenských boxov na telá sú na hrane a počet pacientov stále stúpa,“ zdôvodnila Fakultná nemocnica v Trnave.


 

Mesto zároveň ponúklo nemocnici preplatenie doplnkových očkovacích tímov aby sa celý proces vakcinácie mohol výrazne zrýchliť," vyjadril podporu Peter Bročka.


Mesto Nitra pristavilo prvý chladiarenský príves s kapacitou 40 tiel na cintorín na prelome rokov 2020 a 2021. Dnes radnica informovala, že na cintoríne je aj druhý.

 

„Pokiaľ sa naplní aj ten, budeme musieť v meste zriadiť veľkokapacitné miesto pre zosnulých. Pohrebné služby nestíhajú, úmrtí na COVID-19 pribúda,“ informovala samospráva na sociálnej sieti. Primátor Marek Hattas informoval, že za normálnych okolností v meste zomiera približne 130 ľudí za mesiac, v decembri minulého roku to bolo až 330 ľudí.

Externé chladiarenské zariadenie na cintorín bude zrejme potrebovať aj Galanta. Rozhodol tak krízový štáb mesta. V Galante, od štvrtku 7. janára, funguje nemocnica vyhradená len pre pacientov s koronavírusom.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ fb Peter Bročka! Netky Kristýna Peštová

Foto:  unsplash/ fb Peter BročkaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok