Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
9. dec. 2021Izabela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Obchodníci žiadajú otvorenie ostatných obchodov
Obchodníci žiadajú otvorenie ostatných obchodov
22.02.2021 14:39 Domov
Obchodníci vyzývajú k otvoreniu všetkých obchodov za prísnych hygienických opatrení
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.02.2021 14:39 Domov

Obchodníci vyzývajú k otvoreniu všetkých obchodov za prísnych hygienických opatreníBRATISLAVA - Členovia Zväzu obchodníkov vyzývajú štát k otvoreniu ostatných obchodov. Súčasne žiadajú o zaradenie predavačov do poprednej línie v očkovaní.


Zväz obchodu Slovenskej republiky vyzýva k otvoreniu všetkých obchodov za prísnych hygienických opatrení.

 

 

Domnievajú sa, že ak za stanovených prísnych hygienických podmienok môžu byť otvorené predajne s potravinami, drogériou, lekárne a najnovšie aj obchody so záhradníckymi potrebami, tak za tých istých podmienok by mohli byť otvorené aj obchody s nepotravinárskym tovarom.

 

 

Nepotravinársky tovar je podľa nich často životne nevyhnutný v záujme bezproblémového chodu firiem aj domácností. Konštatoval to v pondelok na tlačovej konferencii prezident zväzu Martin Katriak.

 


„Neustále nám pribúdajú prípady, keď občania nemajú možnosť zakúpiť si také základné tovary ako sú žiarovky, batérie do rozličných zariadení, školské a kancelárske potreby a mnohé ďalšie," uviedol Katriak. Zväz upozorňuje, že je nepredstaviteľné, aby si zákazníci na základe opatrení pre jednu žiarovku objednávali donášku do domu z e-shopu.

 

Súvisiaci článok: Sme až na tom až tak finančne zle? Slováci minuli vlani na internete 1,75 miliardy eur

 

 

Sťažnosť proti vyhláške


Zväz obchodu a jeho členovia prijali informáciu o tom, že Generálna prokuratúra podala Úradu verejného zdravotníctva protest prokurátora proti vyhláške v niektorých častiach, podľa ktorých môže osoba pozitívna na ochorenie opustiť miesto izolácie na nevyhnutný čas spojený s nákupom na zabezpečenie nevyhnutných životných potrieb.

 

Zväz je presvedčený, že úrad v tomto prípade nedostatočne identifikoval zdravotné riziká a nielenže nezabezpečil dostatočnú ochranu pred šírením ochorenia Covid-19, ale umožnil ohrozenie životov a zdravia prevádzkového personálu a spotrebiteľov v priestoroch predajní pri nákupe, a taktiež iných osôb pri ceste na nákup a späť.

 

 

Žiadosť obchodníkov

Obchodníci od začiatku pandémie upozorňujú, že predavačky a predavači, pokladníčky a pokladníci a ďalší pracovníci v predajniach tiež stoja v prvej línii boja proti epidémii. Ide najmä o pracovníkov v predajniach, ktoré zostávajú otvorené po celý čas krízy.

 

„Každý deň sa stretnú so stovkami zákazníkov, z ktorých mnohí sú možno nakazení, keďže vstup do predajní zákazníkom nakazeným ochorením COVID-19 umožnila už spomenutá vyhláška Úradu,” vysvetlil Katriak.

 Zväz preto žiada zaradenie pracovníkov, ktorí pracujú v priamom kontakte so zákazníkmi, do prednostných kategórií pre očkovanie na ochorenie Covid-19.

 

Súvisiaci článok: V obchodoch už kúpite aj “zakázaný tovar“. Ako je to možné?reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Ministerstvo zdravotníctva SR/ Unsplash/ PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok