Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. mar. 2021Bohumil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
CK Hechter
CK Hechter
25.07.2016 12:02 Domov
Obchodná inšpekcia zakázala CK Hechter predávať zájazdy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.07.2016 12:02 Domov

Obchodná inšpekcia zakázala CK Hechter predávať zájazdyBRATISLAVA - Inšpektorát Slovenskej obchodnej inšpekcie (SOI) v Nitre dnes doručil nitrianskej cestovnej kancelárii (CK) Hechter Slovakia v zmysle zákona o ochrane spotrebiteľa predbežné opatrenie. Na základe neho jej nariadil zastavenie nekalej obchodnej praktiky, ktorá spočíva v uzatváraní zmlúv o obstaraní zájazdu na predaj vlastných zájazdov. Zároveň cestovná kancelária nemôže uvádzať v akejkoľvek forme informácie o tom, že má poistnú zmluvu pre prípad úpadku. SOI o tom informovala dnes na svojej internetovej stránke.


"Zastavenie tejto obchodnej praktiky sa dotýka všetkých prevádzok a sídla spoločnosti vrátane predaja na diaľku prostredníctvom akýchkoľvek webových stránok," priblížila SOI. A to až dovtedy, kým nebude mať cestovná kancelária uzatvorenú novú zmluvou o poistení zájazdov pre prípad úpadku cestovnej kancelárie alebo bankovú záruku.

 

SOI zakázala kancelárii predaj zájazdov ešte 30. júna tohto roku, keďže nemala poistenie proti insolventnosti alebo bankovú záruku, ktorú zo zákona musí mať. Inšpektori kanceláriu následne navštívili, ale tá stále nemala zaistenú ani jednu z týchto možností. Podľa SOI tak kancelária porušila uložené záväzné pokyny, za čo jej hrozí pokuta viac ako 16.000 eur.

 

Hechter bol pôvodne poistený v Allianz Slovenskej poisťovni, tá mu ale zmluvu vypovedala. Podľa poisťovni bolo dôvodom opakované neplnenie si zmluvných povinností. Cestovná kancelária však toto vypovedanie zmluvy nepovažuje za opodstatnené a podala v tejto veci žalobu na súd.

 

"Proti opatreniu podáme v stanovenej lehote námietku a zároveň považujeme toto opatrenie v nesúlade so zákonom," uviedol pre TASR manažér kancelárie Peter Pozníček. Predbežné opatrenie je podľa neho preskúmateľné súdom a v tejto chvíli ho kancelária nechce komentovať. V spolupráci s právnym oddelením ale situáciu analyzuje.

 

Pozníček doplnil, že cestovná kancelária má dostatok finančných prostriedkov, aby splnila zákonnú podmienku zabezpečenia poistenia proti insolventnosti. "CK Hechter momentálne rokuje s finančnými subjektmi o poistení," priblížil. Zároveň dovolenkárov uistil, že všetci, ktorí s cestovnou kanceláriou dovolenkujú a majú kúpené dovolenky, sa nemusia obávať o svoju dovolenku a príjemné zážitky s ňou spojené. "CK Hechter finančne kryje všetkých svojich klientov a tí čerpajú všetky predplatené služby," dodal Pozníček. Klienti kancelárie tak nie sú podľa neho nijako ovplyvnení touto medializovanou kauzou.

 

Hechter tiež uvádza, že ho ostatné poisťovne nechcú poistiť a banky nevedia pre nejasnosť zákona zabezpečiť bankovú záruku. Kancelária sa preto obrátila na Národnú banku Slovenska (NBS), aby určila subjekt, ktorý má kancelárii poskytnúť poistenie alebo bankovú záruku.

 

NBS však v tejto súvislosti upozornila, že žiadna poisťovňa nie je zo zákona o zájazdoch povinná uzavrieť s cestovnou kanceláriou poistenie zájazdu a zároveň, že NBS nie je oprávnená určiť, kto je povinný poistiť cestovnú kanceláriu. Celý problém odporúča riešiť so SOI, keďže tá má na starosti kontrolu dodržiavania zákona o zájazdoch a cestovných kanceláriách.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok