Nórsko prehralo s USA

NETKY.SK • 13 Máj 2018, 20:04 • 2 min

HERNNG - Hokejisti USA zvíťazili v šiestom zápase na MS v Dánsku nad Nórskom 9:3, čím si upevnili prvú priečku v herninskej B-skupine. Američania rozhodli o svojom víťazstve už v prvej tretine, po ktorej viedli 3:0, a aj v ďalšom priebehu boli dominantnejší tím.

Nóri sú s tromi bodmi na predposlednej 7. priečke a v pondelok od 16.15 h na nich čaká dôležitý zápas o zotrvanie v A-kategórii s Kórejskou republikou. Američania nastúpia v utorok o 12.15 h proti Fínsku.

B-skupina (Herning):

Nórsko - USA 3:9 (0:3, 1:4, 2:2)

Góly: 27. Forsberg, 47. K. A. Olimb (Bonsaksen, Holös), 48. M. Olimb (Lindström, Bull) - 9. Kane (McAvoy, Atkinson), 13. Kane (DeBrincat, Atkinson), 16. McAvoy (DeBrincat), 22. Larkin, 31. Martinez (Larkin), 37. Lee (Larkin, Gaudreau), 40. Atkinson (Jensen, Kane), 43. White (Bonino, Murphy), 58. Pionk (Bonino, Kreider). Rozhodcovia: Gofman (Rus.), Wehrli (Švaj.) - Lhotský (ČR), Suominen (Fín.), vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Thompson (USA) 10 min OT za útok na hlavu, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0

Nórsko: Haugen (31. Haukeland) - Holös, Bonsaksen, Johannesen, Bull, Espeland, Sörvik, Sveum - K. A. Olimb, M. Olimb, Salsten - Olsen, Bastiansen, Haga - Lindström, Forsberg, Thoresen - Kristiansen, Roest, Röymark

USA: Kinkaid (40. Darling) - Murphy, Martinez, McAvoy, Butcher, Jensen, Pionk, Hughes - Kane, Bonino, Atkinson - Gaudreau, Larkin, Lee - DeBrincat, White, Kreider - Gibbons, Ryan, Coleman

Američania od prvých minút potvrdzovali, prečo sú bez prehry lídri svojej skupiny. Nóri mali problémy s ich pohybom, Američania nápadito kombinovali a severania ich v prvej tretine trikrát zastavili iba faulom. Prvé dve presilovky využil Kane, na 3:0 zvýšil McAvoy a pokračujúcu presilovku zužitkoval v úvode druhej časti Larkin - 0:4. Forsberg síce v 27. minúte znížil na 1:4, no ofenzívne hrajúci Američania strelili ešte v druhej časti ďalšie tri góly zásluhou Martineza, Leeho a Atkinsona - 1:7. Nóri v tretej tretine zdvihli hlavy a zlepšenou hrou potešili svojich fanúšikov. V 43. minúte síce inkasovali kuriózny gól od Whitea, ale bratia Ken Andre a Mathis Olimbovci v 47. a 48. minúte upravili na 3:8. Nóri boli v tretej časti dôstojnejší súper pre Američanov, ale na presvedčivom víťazstve zámorského tímu to nič nezmenilo.