NHL: Kopecký s asistenciou, no Chicago podľahlo v Colorade 5:7

NETKY.SK • 14 December 2010, 08:26 • 2 min

V šesťzápasovom programe zámorskej NHL sa bodovo presadil iba jediný slovenský hokejista - Tomáš Kopecký. Jeho bod za gólovú asistenciu neodvrátil prehru úradujúcich šampiónov z Chicaga v prestrelke na ľade Colorada 7:5.Kopecký sa podieľal na prvom góle Blackhawks a pripísal si už 14. asistenciu v sezóne a hoci hostia v tretej tretine viedli 5:4, v záverečných dva a pol minútach inkasovali až tri góly a nakoniec z Denveru odišli naprázdno.Hviezdou duelu v Detroite sa stal brankár Los Angeles Jonathan Quick, ktorý sa k 10. čistému kontu v kariére po triumfe 5:0 dopracoval po zlikvidovaní všetkých 51 striel domácich.K rovnakému výsledku dotiahol v súboji s New Yorkom Islanders gólman Nashvillu Anders Lindback, jeho 28 úspešných zákrokov však znamenalo už druhý duel bez inkasovaného gólu v poradí. Švédsky nováčik profiligy si ako náhrada za zraneného Fína Pekku Rinneho výborne počína, v predchádzajúcom vystúpení zneškodnil všetkých 22 striel Floridy a ťahá trojzápasovú šnúru víťazstiev. Ostrovania ešte v prebiehajúcej sezóne nevyhrali ani jediný raz, ak sa ich súper ujal vedenia 1:0.O triumfe Atlanty nad Ottawou (4:3) rozhodol už po 69 sekundách predĺženia Bryan Little svojím druhým gólom v zápase. Thrashers pritom viedli už 3:0, no do konca tretej časti o sľubný náskok prišli. Atlanta vyhrala už 10. duel z uplynulých 12 stretnutí.Rovnakým spôsobom ako Little strhol víťazstvo v dueli s Columbusom (3:2) na stranu Calgary Jarome Iginla. Kapitán hostí Rick Nash vsietil už 17. gól v sezóne a len jediná asistencia mu chýba, aby v historických klubových štatistikách neviedol len v bodoch (446) a góloch (243), ale aj v počte asistencií, kde atakuje súčet 204 Čecha Davida Výborného.V stretnutí San Jose - Dallas rozhodnutie nepadlo ani v predĺžení a nakoniec sa o víťazný verdikt postaral až v nájazdovom rozstrele hosťujúci Brad Richards.výsledky: Detroit - Los Angeles 0:5, Ottawa - Atlanta 3:4 pp, Nashville - NY Islanders 5:0, Colorado - Chicago 7:5 (za hostí Kopecký 0+1), Calgary - Columbus 3:2 pp, San Jose - Dallas 2:3 pp a sn.