NHL: Hossa skóroval pri triumfe Chicaga, Jurčo prvýkrát na tribúne

NETKY.SK • 13 Marec 2017, 08:35 • 2 min

CHICAGO - Marián Hossa prispel 22. gólom v aktuálnej sezóne k triumfu jeho Chicaga Blackhawks nad Minnesotou Wild 4:2 v nedeľňajšom domácom stretnutí zámorskej NHL. "Jastrabi" v 5. min viedli už 2:0 gólmi Patricka Kana a Artemija Panarina. V 11. min skóroval útočník Minnesoty Eric Staal.

V druhej tretine opäť zvýšil náskok Chicaga Trevor Van Riemsdyk. Iba 46 sekúnd po začiatku tretej tretiny znovu vrátil "divochov" do zápasu gól fínskeho útočníka Mikaela Granlunda, ale nádeje hostí definitívne zamietol Marián Hossa, keď v 54. min stanovil konečný rezultát duelu.

Hossa odohral 14 a pol minúty a na súperovho brankára vyslal tri strely, jednu súperovu strelu zablokoval. Richard Pánik odohral v drese "jastrabov" takmer 16 a pol minúty a do štatistík si pripísal dve strely, dva bodyčeky a jeden blok. Tomáš Jurčo sa prvýkrát po výmene z Detroitu nevošiel na súpisku a duel sledoval iba z tribúny.

Výsledky nedeľňajších stretnutí severoamerickej NHL:

Chicago Blackhawks - Minnesota Wild 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly: 1. P. Kane (Manarin, Oduya), 5. Panarin (P. Kane, Hjalmarsson), 26. T. Van Riemsdyk (M. Krüger, Tootoo), 54. MARIÁN HOSSA (D. Keith) - 11. E. Staal (Niederreiter, Scandella), 41. Mikael Granlund
Marián Hossa 14:30, 3 strely a 1 zablokovaná strela súpera
Richard Pánik 16:24, 2 strely, 2 bodyčeky a 1 zablokovaná strela súpera

Tomáš Jurčo (všetci Chicago) duel sledoval z tribúny

Detroit - New York Rangers 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 26. Nielsen (Nyquist, Abdelkader) - 20. McDonagh (Hayes, Grabner), 37. McDonagh (M. Staal, Buchnevič), 38. Hayes (Miller, Grabner), 57. Stepan (Kreider, Zuccarello)
Tomáš Tatar (Detroit) 20:59, 1 strela, 1 zblokovaná strela súpera

Edmonton - Montreal 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
Góly: 25. Lučič - 54. Byron (Danault, Gallagher), 55. Pacioretty (Glachenyuk, Markov), 59. Byron, 60. Pacioretty (Byron, Mitchell)
Andrej Sekera (Edmonton) 23:48, 2 strely, 2 zblokované strely súpera

Anaheim - Washington 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Góly: 25. Perry, 30. Perry (Kesler, Getzlaf), 30. Rakell (Getzlaf), 45. Getzlaf  (Perry, Kesler), 53. Kesler (Silfverberg, Cogliano) - 33. Carlson (Bäckström, Justin Williams), 45. Johansson (Ovečkin, Kuznecov)

San Jose - Dallas 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Góly: 4. Marleau (Couture, Braun), 18. Pavelski (Martin, Thornton), 23. Joel Ward (Couture, Martin), 33. Pavelski, 44. Tierney (DeMelo, Sorensen) - 13. Elie (Hemský)