NHL: Hossa s dvoma bodmi, koniec víťaznej série Chicaga, skóroval aj Marinčin

NETKY.SK • 12 November 2016, 07:44 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejista v službách Chicaga Marián Hossa si v noci na sobotu v domácom zápase NHL s Washingtonom pripísal gól a asistenciu, jeho Blackhawks však napokon prehrali 2:3 po predĺžení. Capitals tak prestrihli "jastrabom" ich sedemzápasovú víťaznú šnúru.

Hossa potvrdil výbornú formu v úvode sezóny, keď v 14 stretnutiach nazbieral rovnaký počet bodov (8+6).

Strelecky sa presadil aj obranca Martin Marinčin, ktorý gólom pomohol Torontu k triumfu 6:3 nad Philadelphiou. Hráči Los Angeles nezvládli záver duelu v Ottawe a podľahli domácim "senátorom" 1:2. Slovák Peter Budaj, ktorý po druhej tretine nahradil v bránke LA zraneného Jeffa Zatkoffa, inkasoval dva góly z 15 striel.

Výsledky NHL:

Buffalo - New Jersey 1:2 pp, Toronto - Philadelphia 6:3 (za domácich MARINČIN 1+0), Ottawa - Los Angeles 2:1 (za hostí BUDAJ inkasoval dva góly z 15 striel), Chicago - Washington 2:3 pp (za domácich HOSSA 1+1), Colorado - Winnipeg 3:2 pp, Edmonton - Dallas 2:3