Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
27.09.2018 17:48 Zahraničie
Nemeckí biskupi zverejnili opatrenia, ktorými chcú bojovať proti zneužívaniu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.09.2018 17:48 Zahraničie

Nemeckí biskupi zverejnili opatrenia, ktorými chcú bojovať proti zneužívaniuBERLÍN - Nemeckí biskupi schválili vo štvrtok, dva dni po zverejnení oficiálnej správy o sexuálnom zneužívaní maloletých duchovnými v rokoch 1946-2014, konkrétne opatrenia na boj proti tomuto javu.


Vo vyhlásení, ktoré zverejnili v dejisku rokovania Konferencie biskupov Nemecka (KBN) - vo Fulde, avizovali okrem iného transparentný proces rozhovorov s expertmi o celibáte a sexuálnej morálke cirkvi, zriadenie externých a nezávislých pracovísk k problematike sexuálneho zneužívania, či preskúmanie platieb poškodeným.

 

Biskupi zdôraznili, že chcú zintenzívniť stretnutia s poškodenými a mienia zaviesť aj kontrolné postupy preventívneho charakteru, ktoré sa budú realizovať súčasne vo viacerých diecézach.

 

"Bez nezávislého spracovania niet efektívnej zmeny a spravodlivosti," cituje tlačová agentúra z vyhlásenia duchovných.

 

"Chceme objasniť, kto v našej cirkvi niesol popri páchateľoch inštitucionálne zodpovednosť za zneužitia," zdôraznili.

Predseda Konferencie biskupov Nemecka, arcibiskup mníchovský, kardinál Reinhard Marx podčiarkol, že tabu témy tu nesmú existovať. Ide aj o deľbu a kontrolu moci a nové spolunažívanie v cirkvi, poznamenal.

 

Splnomocnenec KBN pre problematiku zneužívania, biskup Stephan Ackermann zdôraznil, že opatrenia by sa mali kontinuálne kontrolovať a o postupe by mala byť informovaná verejnosť.

 

Zo správy zverejnenej v utorok vyplýva, že indície tímu, ktorí sa venoval problematike, naznačujú sexuálne zneužitie 3677 poškodených celkove 1670 obvinenými kňazmi, diakonmi a členmi rádov. Experti však predpokladajú, že spisy, ktoré sú k dispozícii, neobsahujú všetky reálne prípady zneužitia.

 

Vyše polovicu poškodených tvorili podľa rovnakého zdroja deti vo veku 13 rokov, väčšinou chlapci. Zo zverejnenej správy súčasne vyplýva, že 969 obetí zneužívania boli miništranti.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok