Naše hokejistky prehrali s Nórskom 3:4 pp a zostúpili do B skupiny

NETKY.SK • 1 Apríl 2016, 08:28 • 2 min

AALBORG - Slovenské hokejové reprezentantky po roku zostúpili späť do B-skupiny I. divízie MS. Vo štvrtkovom kľúčovom súboji o záchranu prehrali v priamom súboji s Nórskom 3:4 po predĺžení a v A-skupine prvej divízie tak so ziskom jediného bodu obsadili posledné miesto.

Zverenky trénera Andreja Schöbera potrebovali na udržanie sa akékoľvek víťazstvo nad Nórskom a so súperom držali krok celý zápas. Lívia Lučová poslala svoj tím v 11. minúte do vedenia a hoci Nórky v druhej časti otočili skóre, na 2:2 vyrovnala opäť Lučová v 37. minúte. Severanky v záverečnej tretine znova získali náskok, no Jana Kapustová presným zásahom v 47. minúte poslala zápas do predĺženia. V ňom rozhodla o nórskom triumfe Linn Aakreová. Nórky vyhrali na strely jasne 38:20.

Do elitnej kategórie MS si postup vybojovali Nemky.

A-skupina I. divízie MS žien - Aalborg:

Nórsko - Slovensko 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 29. Fischerová, 33. Henriksenová, 42. Dalenová (Henriksenová, Morsetová), 62. Aakreová - 11. Lučová (Ihnaťová), 37. Lučová (Ihnaťová, Kapustová), 47. Kapustová. Rozhodovali: Guayová - Fenstermacherová (obe USA), Phillipsenová (Dán.), vylúčené: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Kiapešová - Klimášová, Ištocyová, Čurmová, Žitňanská, Lalíková, Zálešáková, Paľová, Drábeková - Kapustová, Ihnaťová, Lučová - Sroková, Herichová, Gápová - Korenková, Košecká, Kollová - Maskaľová, Gorecká, Trebulová