Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Kvalita vzduchu je momentálne zlá v celej Európe
Kvalita vzduchu je momentálne zlá v celej Európe
25.02.2021 10:39 Zaujímavosti
Na Slovensku je momentálne veľmi zlá kvalita vzduchu. Koronavírus sa tak šíri rýchlejšie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.02.2021 10:39 Zaujímavosti

Na Slovensku je momentálne veľmi zlá kvalita vzduchu. Koronavírus sa tak šíri rýchlejšieSLOVENSKO - Odborníci upozorňujú na zhoršenú kvalitu ovzdušia na Slovensku. Riziko nákazy koronavírusom je momentálne vyššie.


Inštitút environmentálnej politiky, na svojej sociálnej sieti informoval o zlej kvalite vzduchu. „Slnečné počasie nás v týchto dňoch láka ísť sa nadýchať čerstvého vzduchu do prírody. Aj napriek príjemnému počasiu však máme zároveň v týchto dňoch aj veľmi nepríjemnú kvalitu ovzdušia naprieč takmer celou Európou,“ vysvetlili na sociálnej sieti.

 

Interaktívna mapa Európskeho indexu kvality ovzdušia z dielne EEA

 

 

Podľa inštitútu to na Slovensku spôsobujú hlavne prachové častice PM2,5, ktoré dokážu preniknúť dýchacím systémom a spôsobiť mnoho zdravotných ťažkostí.

 

 

Tieto malé prachové častice môžu zaniesť na svojom povrchu do pľúc ešte menšie vírusové čiastočky, čím sa podporuje šírenie koronavírusu.

 

„Pri prechádzke v exteriéri teda odporúčame dobre tesniace rúško, či ideálne respirátor,  nielen pre zamedzenie šírenia vírusu, ale aj pre ochranu nás samých pred znečistením ovzdušia,“ odporúča inštitút.

 

Zároveň navrhli verejnosti, aby si prečítali pár slov o ich štúdii na stránkach ministerstva životného prostredia, ktoré nájdete v tu: Niečo je vo vzduchu

 

Súvisiaci článok: Korčok bojuje za záchranu sveta, ktorý je ohrozený pandémiou a klimatickou zmenoureklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok