Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. jan. 2021Dalibor
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
02.11.2018 16:34 Domov
Na rýchlostnej ceste R1 PR1BINA sa oficiálne začala zimná sezóna
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.11.2018 16:34 Domov

Na rýchlostnej ceste R1 PR1BINA sa oficiálne začala zimná sezónaBRATISLAVA - Koncesionár a operátor rýchlostnej cesty R1 PR1BINA, spoločnosti GRANVIA a Granvia Operation, otvorili vo štvrtok zimnú sezónu na rýchlostnej ceste R1 PR1BINA. Udialo sa tak necelý týždeň po akcii Deň Bezpečnosti, ktorej účelom bolo upozorniť vodičov na nástrahy zimnej jazdy.


Na akcii, ktorá sa konala v oboch smeroch rýchlostnej cesty, sa podieľalo aj Oddelenie bezpečnosti cestnej premávky Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky (BECEP).

 

Usporiadatelia počas akcie zdôraznili potrebu dodržiavania základných bezpečnostných pravidiel pri jazde na rýchlostných komunikáciách a diaľniciach. Užívatelia by podľa nich nemali podceniť prípravu vozidiel na zimné obdobie a zároveň zvýšiť pozornosť pri zníženej viditeľnosti, ktorá nástupom jesenného počasia je obvyklá.

 

Miesto podujatia, odpočívadlo Tekovské Nemce, bolo vybrané za účelom zdôraznenia potreby oddychu a prestávok počas presunov v záujme preventívnej eliminácie najčastejšej príčiny dopravných nehôd, ktorou je nevenovanie pozornosti jazde.

 

V rámci zimnej údržby je na štyroch úsekoch PR1BINA k dispozícii celkovo 24 operátorov. Na trase Nitra – Tekovské Nemce je k dispozícii 10 vozidiel zimnej údržby.

 

Kvalifikovaní operátori sa o cestu starajú 24 hodín denne 7 dní v týždni a v prípade zhoršených snehových podmienok sú k dispozícii do 30 minút od začatia sneženia. Tím operátorov dohliada na to, aby vozovka bola zjazdná a bezpečná aj v zlom počasí.

 

Na posyp cesty je k dispozícii soľ uložená v štyroch silách. Dve silá sú priamo na Stredisku správy a údržby pri Nitre, každé má kapacitu 180 ton. Silo s rovnakou kapacitou je aj na odpočívadle Tekovské Nemce.

 

K tomu navyše Granvia Operation disponuje skladom voľne loženej soli v objeme 350 ton a k dispozícii má aj 900 ton posypovej soli.

 

Stredisko správy a údržby pre 5 kilometrový severný obchvat v Banskej Bystrici disponuje 230 tonami posypovej soli a 5 vozidlami zimnej údržby.

 

Na rizikové úseky, teda miesta, kde hrozí navievanie snehu na vozovku, sú v zimnej sezóne osadené snehové zábrany.

 

Ich celková dĺžka je približne 4 km a môže sa zmeniť. Účinnou zábranou proti snehu sú aj protihlukové steny, ktorých celková dĺžka je 32 km.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok