MS17: Slováci neprekročili svoj tieň ani v súboji s Dánskom

NETKY.SK • 9 Máj 2017, 22:55 • 2 min

KOLÍN NAD RÝNOM - Slovenská hokejová reprezentácia si na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku pripísala druhú prehru, v utorok večer v kolínskej Lanxess Arene podľahla výberu Dánska 3:4 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Zdena Cígera sú v tabuľke A-skupiny s 3 bodmi na 5. pozícii.

Otvoriť časovú os

V osemnástom vzájomnom zápase sa zrodilo len piate víťazstvo Dánov, Slováci ich majú na svojom konte trinásť.

Dáni v prvej tretine síce nevyužili dve presilovky, no v tej tretej otvoril skóre stretnutia Nichlas Hardt. V 25. min po brejku pridal druhý dánsky gól Patrick Russell a tretí dve sekundy pred druhou sirénou Morten Poulsen. Slováci potom zásluhou Martina Gernáta a Mário Bližňáka v 42. a 47. min skorigovali, na 3:3 vyrovnal v početnej výhode Miklík. V 54. min rozhodcovia neuznali gól Julianovi Jakobsenovi. V nájazdoch zariadil druhý bod pred Dánom Morten Green.

Majstrovstvá sveta v hokeji 2017 - utorok:

A-skupina (Kolín nad Rýnom/Nem.)
Slovensko - Dánsko 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 42. Gernát (Miklík, Marcel Haščák), 47. Bližňák (Marcel Haščák, Dravecký), 52. Miklík (Čerešňák, Dravecký) - 17. Hardt (Storm, Green), 25. Russell (Bau, O. Lauridsen), 40. Poulsen (O. Lauridsen, Green), rozhodujúci sam. nájazd Green

Nájazdy: Ehlers nedal, L. Hudáček nedal, Christensen nedal, Marcel Haščák nedal, Green 0:1, Dravecký nedal

Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lemelin (Rak.), Linde (Švéd.) - Leermakers (Hol.), Oliver (USA), 4454 divákov

Slovensko: J. Hudáček - Čajkovský, Sersen, Čerešňák, A. Jánošík, Gernát, J. Mikuš, P. Trška, Šedivý - Dravecký, Zigo, D. Skokan - Miklík, Bližňák, Marcel Haščák - Kudrna, Cingeľ, L. Hudáček - Hrnka, A. Šťastný, Skalický
Dánsko: Dahm - N. Jensen, J. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, Lassen, O. Lauridsen, Bruggisser - Ehlers, Madsen, Regin - Storm, Jakobsen, Hardt - Poulsen, Green, Christensen - Russell, Aagaard, Bau - Meyer

Prvé dve minúty a v nich šance Ehlersa na jednej a Haščákova na druhej sľubovali zaujímavý hokej, ale to bolo na dlhý čas od oboch tímov všetko. Dáni v úvodnej desaťminútovke nevyužili dve presilovky pri vylúčeniach J. Mikuša, rovnakú výhodu pri treste O. Lauridsena nepremenili na gól ani Slováci. Keď na trestnej lavici sedel L. Hudáček za seknutie z pravého kruhu napriahol Hardt a puk skončil za J. Hudáčkom - 0:1.

Slovenský tím mal aj v druhej časti puk častejšie na svojich hokejkách, ale vôbec nebol nebezpečný. V 25. min sa do prečíslenia dostali dvaja útočníci Dánska a Russell pridal druhý gól svojho tímu. Slováci boli v útoku nevýrazný a tretiu lekciu z efektivity im Dáni ukázali tri sekundy - opäť v prečíslení skóroval Poulsen.

Slovenskí fanúšikovia mali radosť prvýkrát až v 42. min, keď od modrej čiary napriahol obranca Gernát a puk skončil za Dahmom. O päť minút neskôr pridali Slováci druhý gól, v presilovke pretlačil puk do dánskej bránky Bližňák. Prišla 52. min a presilovka na 2+2 minúty pred Slovákov a Miklík delovkou vyrovnal na 3:3. Vzápätí prišla chyba J. Mikuša na modrej čiare, brejk Jakobsena s úspešným zákrokom J. Hudáčka, ktorého do bránky aj s pukom natlačil J. Mikuš. Rozhodcovia však po analýze záznamu gól neuznali.

V predĺžení nevyužil veľkú šancu Kudrna, v nájazdoch zariadil druhý bod pred Dánom Green.