Miami bez Messiho prehralo vo finále US Open Cupu s Houstonom 1:2

NETKY.SK • 28 September 2023, 10:00 • 2 min

FORT LAUDERDALE - Futbalisti Houstonu Dynamo triumfovali v US Open Cupe, keď vo štvrtkovom finále zdolali Inter Miami 2:1. V drese floridského tímu nenastúpili Lionel Messim, ktorý sa so zranením prizeral prehre svojich spoluhráčov len z tribúny.

Okrem hviezdneho argentínskeho útočníka nenastúpil za Miami ani jeho niekdajší spoluhráč z Barcelony Jordi Alba. Houston v prvom polčase dominoval, na strely vyhral 18:1 a ujal sa vedenia 2:0 po góloch Griffina Dorseyho a Amineho Bassiho z penalty. Houston dostal loptu do siete aj v 73. minúte, no gól Nelsona Quinonesa nepaltil pre ofsajd. V nadstavenom čase skorigoval Josef Martinez.

Dynamo uspelo v súťaži druhýkrát v histórii, prvý titul získalo v roku 2018.