LM: Poznáme prvých postupujúcich do osemfinále

NETKY.SK • 6 November 2013, 07:33 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Bayernu Mníchov a Manchestru City si v utorok zabezpečili postup z D-skupiny do osemfinále Ligy majstrov.

Bayern zostal stopercentný po výhre v Plzni nad Viktoriou 1:0 a City získali miestenku do vyraďovačky po triumfe nad CSKA Moskva 5:2. V šlágri večera remizoval Juventus Turín v B-skupine s Realom Madrid 2:2.

Plzeň nastúpila v základnej zostave s tromi slovenskými legionármi proti Bayernu v úlohe jasného outsidera, obhajcovi titulu ale vyše hodiny hry nedovolila skórovať. V bránke sa prezentoval viacerými skvelými zákrokmi Matúš Kozáčik, jeho krajan obranca Marián Čišovský na začiatku druhého polčasu vykopával loptu spred opustenej bránky a hráči bavorského veľkoklubu sa dlho nevedeli strelecky presadiť. O zmenu skóre sa postaral až v 65. minúte Mario Mandžukič, ktorý usmernil hlavou do siete center Philippa Lahma. Za domácich odohrali Kozáčik a Čišovský celý zápas, ofenzívny stredopoliar Michal Ďuriš hral do 84. minúty a Marek Bakoš nastúpil v 87. minúte. Postup z D-skupiny neunikne už ani Manchestru City po výhre nad CSKA Moskva 5:2, pod ktorú sa podpísal hetrikom Alvaro Negredo a dvoma zásahmi Sergio Agüero. City majú pred zostávajúcimi dvoma zápasmi na druhom mieste pred CSKA náskok šesť bodov a lepšiu bilanciu vzájomných zápasov.

Šláger utorňajšieho večera sa hral v Turíne, kde domáci Juventus remizoval s Realom Madrid 2:2. "Starú dámu" poslala do vedenia premenená penalta Artura Vidala v 42. minúte, po zmene strán ale Real odpovedal presnými zásahmi Cristiana Ronalda a Garetha Balea. Náskok hostí vydržal iba necelých päť minút, pretože v 65. minúte Fernando Llorente hlavou po centri Martina Caceresa vyrovnal. Real tak má na čele tabuľky 10 bodov a postup prakticky už vo vrecku, Juventus je s tromi bodmi až štvrtý a o druhú postupovú miestenku sa bude musieť pobiť s Galatasarayom Istanbul a FC Kodaň. V súboji týchto celkov vyhral dánsky majster nad tureckým doma 1:0 a oba tímy majú na konte po štyri body.

V A-skupine nepadol v utorok ani jeden gól. V zápase Real Sociedad San Sebastian - Manchester United to mohol zmeniť Robin van Persie, ale hosťujúci útočník v 69. minúte nepremenil pokutový kop. United prišli ešte v závere o vylúčeného Belgičana Marouanea Fellainiho po dvoch žltých kartách. Napriek remíze si United udržali prvé miesto v tabuľke pred Bayerom Leverkusen, ktorý si odniesol bod po výsledku 0:0 z ihriska Šachtaru Doneck.

Líder C-skupiny Paríž St. Germain nevyužil šancu zabezpečiť si v predstihu postup - doma nečakane iba remizoval s Anderlechtom Brusel 1:1. Aspoň bod domácim zachránil v 70. minúte švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič. Favorit nevyužil ani krátku presilovku po vylúčení amerického legionára Sachu Kljestana z 82. minúty a Anderlecht tak získal prvý bod v skupine. V dôležitom súboji o druhé miesto si Olympiakos Pireus poradil s Benficou Lisabon na svojom ihrisku 1:0, ani na lavičke domáceho tímu nefiguroval slovenský reprezentant Vladimír Weiss.

Zostávajúcich osem stretnutí 4. kola skupinovej časti najprestížnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže odohrajú v stredu.

Súhrn výsledkov stretnutí 3. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2013/2014:

A-skupina:

Šachtar Doneck (Ukr.) - Bayer Leverkusen (Nem.) 0:0
Rozhodoval: Collum (Škót.)
Doneck: Pjatov - D. Srna, Kučer, Rakickij, Ševčuk - Fernando, Hübschman - Douglas Costa (78. Taison), Alex Teixeira, Bernard (65. Ilsinho) - Ferreyra (78. Luiz Adriano)
Leverkusen: Leno - Donati, Spahič, Ömer Toprak, Boenisch - L. Bender, Rolfes, Gonzalo Castro (69. Can) - Son Heung-Min (78. Hegeler), Kiessling, Sam (90+. R. Kruse)

Real Sociedad San Sebastián (Šp.) - Manchester United (Angl.) 0:0
ČK: 90.+ Fellaini (Manchester United) po druhej ŽK, rozhodoval: Rizzoli (Tal.)
San Sebastián: C. Bravo - Carlos Martínez, Mikel González, I. Martínez, De La Bella - R. Pardo (72. Prieto), Markel Bergara, Zurutuza - C. Vela, Agirretxe (64. C. Castro), Griezmann (80. Seferovič)
Manchester United: De Gea - Smalling, R. Ferdinand, Vidič, Evra - Valencia, Fellaini, Giggs, Kagawa (90+. P. Jones) - Rooney (63. Van Persie), J. Hernández (64. Young)

Tabuľka A-skupiny:
1. Manchester 4 2 2 0 6:3 8
2. Leverkusen 4 2 1 1 8:5 7
3. Doneck 4 1 2 1 3:5 5
4. S. Sebastián 4 0 1 3 1:5 1

B-skupina:

Juventus Turín (Tal.) - Real Madrid (Šp.) 2:2 (1:0)
Góly: 42. Arturo Vidal (z pok. kopu), 65. F. Llorente - 52. C. Ronaldo, 60. Bale, rozhodoval: Webb (Angl.)
Juventus: Buffon - Cáceres, Barzagli, Bonucci, K. Asamoah - Arturo Vidal, Pirlo, Pogba - C. Tévez (82. Quagliarella), F. Llorente (88. Giovinco), Marchisio
Real Madrid: Casillas - Sergio Ramos, Varane, Pepe, Marcelo - S. Khedira, Xabi Alonso (71. Illarramendi), Modrič - Bale (75. Di María), C. Ronaldo - Benzema (81. Jesé Rodríguez)

FC Kodaň (Dán.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 1:0 (1:0)
Gól: 6. Braaten, rozhodoval: Atkinson (Angl.)
FC Kodaň: Wiland - L. Jacobsen, Mellberg, R. Sigurdsson, Bengtsson - Gíslason (56. Bolaňos), Claudemir (87. Margreitter), Th. Delaney, Braaten - N. Jörgensen, Toutouh (76. Kristensen)
Galatasaray: Eray Iscan - Eboué, Semih Kaya (76. Umut Bulut), Chedjou, Riera - Bruma, Selcuk Inan, Felipe Melo, Aydin Yilmaz (63. Gülselam) - Burak Yilmaz (82. Amrabat), Drogba

Tabuľka B-skupiny:
1. Real Madrid 4 3 1 0 14:4 10
2. Galatasaray 4 1 1 2 6:10 4
3. Kodaň 4 1 1 2 3:8 4
4. Juventus 4 0 3 1 6:7 3

C-skupina:

Paríž Saint-Germain (Fr.) - Anderlecht Brusel (Belg.) 1:1 (1:1)
Góly: 70. Ibrahimovič - 68. D. de Zeeuw, ČK: 82. Kljestan po druhej ŽK, rozhodoval: Strahonja (Chor.)
PSG: Sirigu - Van der Wiel, Alex, Marquinhos (62. Thiago Silva), Maxwell - Thiago Motta - Lucas Moura, Matuidi, Verratti (76. Ménez), Lavezzi (75. Pastore) - Ibrahimovič
Anderlecht: Kaminski - Vanden Borre, Mbemba, Kouyaté, Deschacht - Praet (79. Acheampong), Kljestan, Milivojevič, N'Sakala - D. de Zeeuw (90+. Nuytinck) - Mitrovič (87. Tielemans)

Olympiakos Pireus (Gréc.) - Benfica Lisabon (Portug.) 1:0 (1:0)
Gól: 13. Manolas, rozhodoval: Skomina (Slovin.)
Olympiakos: R. Jiménez - Salino, Manolas, Siovas, Holebas - Maniatis, Samaris - Yatabaré (56. Ndinga), Saviola (46. A. Domínguez), D. Fuster (74. Bong) - Mitroglou
Benfica: Artur - Maxi Pereira, Luisao, Garay, Sílvio - Amorim (79. Cavaleiro), E. Pérez, Gaitán, N. Matič, L. Markovič (73. Djuričič) - Ó. Cardozo (71. Lima)

Tabuľka C-skupiny:
1. PSG 4 3 1 0 13:2 10
2. Olympiakos 4 2 1 1 6:5 7
3. Benfica 4 1 1 2 3:5 4
4. Anderlecht 4 0 1 3 1:11 1

D-skupina:

Manchester City (Angl.) - CSKA Moskva (Rus.) 5:2 (3:1)
Góly: 30., 51. a 90.+ Negredo, 3. a 20. S. Agüero (prvý z pok. kopu) - 45.+ a 71. Doumbia (druhý z pok. kopu), rozhodoval: Velasco Carballo (Šp.)
Manchester City: Pantilimon - P. Zabaleta, Nastasič, Demichelis, Clichy - Fernandinho (46. Milner), Y. Touré - Nasri (76. Jesús Navas), S. Agüero, D. Silva (66. Kolarov) - Negredo
CSKA: Akinfejev - Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Milanov (46. R. Elm), Wernbloom - Musa (45. St. Zuber), Honda (79. Vitinho), Z. Tošič - S. Doumbia

Viktoria Plzeň (ČR) - Bayern Mníchov (Nem.) 0:1 (0:1)
Gól: 65. Mandžukič, rozhodoval: Mateu Lahoz (Šp.)
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, V. Procházka, R. Hubník (71. Řezník) - Hořava, P. Horváth - M. Petržela, D. Kolář, M. Ďuriš (84. Pospíšil) - Tecl (87. M. Bakoš)
Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Contento, Alaba - Lahm - Th. Müller (59. Mandžukič), Schweinsteiger (59. J. Martínez), Kroos, Ribéry - Götze (87. Weiser)