LM: Barcelona začala remízou, Bayern víťazne

NETKY.SK • 17 September 2015, 07:43 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti FC Barcelona remizovali v stredajšom zápase úvodného kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/16 na ihrisku AS Rím 1:1. Na vedúci presný zásah Suareza odpovedal exportným gólom v 31. min domáci Florenzi, ktorý prekonal ter Stegena pokusom zo 45 metrov. Po zmene strán sa skóre na Olympijskom štadióne napriek viacerým šanciam na oboch stranách už nemenilo.

Londýnska FC Chelsea potvrdila v súboji s izraelským Maccabi Tel Aviv úlohu favorita a po výsledku 4:0 sa usadila na prvej priečke G-skupiny. Vedúci gól na Stamford Bridge strelil z priameho kopu domáci Willian. Brazílčan však duel nedohral, keď pre zranenie ho v 23. minúte vystriedal Costa. Druhý gól tesne pred odchodom do šatní pridal z pokutového kopu Oscar. Domincia Chelsea pokračovala aj po zmene strán, klincom do rakvy pre hostí bol presný zásah Costu po hodine hry. Ofenzívne predstavenie domácich zavŕšil v 78. minúte Fabregas.

Nedarilo sa druhému londýnskemu tímu, Arsenal prehral v Záhrebe s Dinamom 1:2. Chorvátov poslal do vedenia vlastným gólom Oxlade-Chamberlain. V závere polčasu bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Giroud a Dinamo využilo presilovku o jedného hráča v 58. minúte, keď sa po rohovom kope presadil Fernandes. Tréner Arsenalu Wenger na to reagoval hneď trojnásobným striedaním, ale prinieslo to iba čiastočný efekt, keď desať minút pred záverom znížil Walcott.

Úspešne do novej sezóny LM vstúpil Bayer Leverkusen, ktorý si v domácom prostredí bez problémov poradil s bieloruským BATE Borisov po výsledku 4:1. Na vedúci presný zásah Mehmediho súper dokázal odpovedať zásluhou Milunoviča, ale potom strieľalo góly už len nemecké mužstvo. Po prestávke sa dvakrát presadil Calhanoglu, skóroval aj Hernandez.

Valencia v súboji so Zenitom Petrohrad prehrávala v prvom polčase 0:2, keď v drese ruského šampióna sa dvakrát presadil Hulk. Domácim sa však po zmene strán podarilo vyrovnať, keď na presný zásah Cancela nadviazal Gomes. Zisk všetkých troch bodov pre hostí napokon zabezpečil v 76. min Witsel.

Mníchovský Bayern rozhodol o výhre 3:0 na pôde Olympiacosu Pireus po zmene strán, keď dvoma gólmi sa blysol Müller, jeden pridal aj Götze. Porto remizovalo v Kyjeve 2:2, nerozhodným výsledkom sa skončil aj duel medzi KAA Gent a Olympique Lyon (1:1).

skupinová fáza Ligy majstrov - 1. kolo:

E-skupina

AS Rím - FC Barcelona 1:1 (1:1)

Góly: 31. Florenzi - 21. Suarez. Rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Bayer Leverskusen - BATE Borisov 4:1 (1:1)

Góly: 47. a 76. Calhanoglu (druhý z 11 m), 4. Mehmedi, 59. Hernandez - 13. Milunovič. Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

tabuľka: 1. Leverkusen 1 1 0 0 4:1 3

2. FC Barcelona 1 0 1 0 1:1 1

3. AS Rím 1 0 1 0 1:1 1

4. Borisov 1 0 0 1 1:4 0

F-skupina

Olympiakos Pireus - Bayern Mníchov 0:3 (0:0)

Góly: 52. a 90.+ Müller (druhý z 11 m), 89. Götze. Rozhodoval: Velasco (Šp.)

Dinamo Záhreb - Arsenal Londýn 2:1 (1:0)

Góly: 24. Oxlade-Chamberlain (vlastný), 58. Fernandes - 79. Walcott. ČK: 40. Giroud (Arsenal). Rozhodoval: Hategan (Rum.)

tabuľka:

1. Bayern Mníchov 1 1 0 0 3:0 3

2. Dinamo Záhreb 1 1 0 0 2:1 3

3. Arsenal 1 0 0 1 1:2 0

4. Olympiacos 1 0 0 1 0:3 0

G-skupina

Chelsea Londýn - Maccabi Tel Aviv 4:0 (2:0)

Góly: 15. Willian, 45.+ Oscar (z 11 m), 58. Costa, 78. Fabregas. Rozhodoval: Zwayer (Nem.)

Dynamo Kyjev - FC Porto 2:2 (1:1)

Góly: 20. Gusev, 89. Bujalskij - 23. a 81. Aboubakar. Rozhodoval: Brych (Nem.)

KAA Gent - Olympique Lyon 1:1 (0:0)

Góly: 68. Miličevič - 58. Jallet, ČK: 41. Dejaegere, 88. Foket (obaja Gent). Rozhodoval: Collum (Škót.)

FC Valencia - Zenit Petrohrad 2:3 (0:2)

Góly: 55. Cancelo, 73. Gomes - 9. a 45. Hulk, 76. Witsel. Rozhodoval: Thomson (Škót.)