Lev vydrel triumf nad Novosibirskom, vyhral 3:2 po nájazdoch

NETKY.SK • 5 Október 2011, 18:36 • 2 min

Lev vydrel triumf nad Novosibirskom, vyhral 3 2 po nájazdoch - Hokej Hokejisti HC Lev Poprad uspeli v utorkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy, keď v domácom prostredí zdolali tím HK Sibir Novosibirsk 3 2 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Lev

Hokejisti HC Lev Poprad uspeli v utorkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy, keď v domácom prostredí zdolali tím HK Sibir Novosibirsk 3:2 po predĺžení a nájazdovom rozstrele.
Lev v prvých dvoch častiach znovu doplatil na časté vylúčenia, ktoré jeho súper dvakrát aj potrestal, zvrat v stretnutí však privodil kontaktný gól Ľuboša Bartečka v úvode tretej tretiny. Tomáš Netík päť minút pred koncom vyrovnal a v dramatickom závere mohli domáci aj nakloniť misky váh na svoju stranu. V nájazdovej lotérii rozjasal domácich fanúšikov jediným premeným nájazdom Karel Pilař a zabezpečil tak Levu dva body.
Najbližšie si Lev zmeria sily znovu na domácom ľade s Metallurgom Novokuzneck vo štvrtok.

HC Lev Poprad - HK Sibir Novosibirsk 3:2 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 45. BARTEČKO (Nedorost), 55. Netík (Nedorost), rozhodujúci nájazd premenil Pilař - 4. Petrasek (Belov), 23. Enlund. Rozhodovali: Olenin, Anisimov - Majtak, Pronskich, vylúčenia: 8:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3605 divákov.

HC Lev: Duda - Štrbák, Pilař, Sigalet, Hunkes, Mezei, Lewis, Mihálik, Jank - DaSilva, Nedorost, Bartečko - Chabada, Netík, Huna - Špirko, Mikúš, Balán - Sekáč, Lundberg, Fabricius
HK Sibir: Bruckler - Aleksejev, Petrasek, Belov, Nosov, Safronov, Zajcev, Pokrokovskij - Enlund, Lehtera, Tarasenko - Černikov, Petrov, Sannikov - Šiškanov, Malyšev, Drugov - Vorošilo, Bogdanovskij, Kňazev

Prvú šancu mal Lev v úvodnej presilovke, ale puk sa po skackaní v bránkovisku odmietol odraziť do Brucklerovej siete. Domáci však v stretnutí doplatili znovu na vlastné vylúčenia. Sibir šiel v 4. minúte do vedenia po tom, ako sa nechali vylúčiť v krátkom slede za sebou DaSilva a Lundberg - od modrej presne pálil švédsky legionár Sibiru Petrasek. Popradčania sa prebrali a aktivitou v pásme súpera prebudili aj divákov, dobré šance mali Sekáč, Nedorost i Bartečko, no vyrovnávajúci gól do konca tretiny neprišiel. Druhá časť pripomínala deja vu - znovu smerovala dvojica hráčov Leva na trestnú lavicu krátko po sebe a počas presilovky 5 na 3 zdvjnásobil svoje vedenie, keď sa zblízka nepomýlil Enlund. Levi sa "činili" naďalej v zbieraní menších trestov, a tak museli svoju energiu namiesto naháňania výsledku často vybíjať vo vlastnej tretine.  V 32. minúte zachránila Lev pred tretím gólom iba žŕdka, keď sa individuálne presadil Lehterä, o štyri minúty vychytal Enlunda v čistej šanci Duba a udržal domácich nad vodou. Kontaktného gólu sa dočkali domáci priaznivci v úvode záverečnej časti. Nedorost našiel pred bránkou Bartečka a ten s prehľadom trafil sieť. Šance sa následne striedali na oboch stranách, Duba sa zaskvel pri nájazde Tarasenka, Bartečko pálil vedľa a opätovne sa rozkmitala aj konštrukcia domácej bránky. V hektickom závere sa Poprad dočkal vyrovnania - presilovku za podrazenie Mikúša potrestal Netík. Tribúny dve minúty pred koncom rozburácal aj tretíkrát Mikúš, no jeho zakončenie posúdili rozhodcovia ako úmyselné kopnutie puku do bránky a gól neplatil. V samotnom závere prvý útok hostí zamotal hlavy domácej obrane, no Enlund znovu napálil puk len do konštrukcie bránky. V predĺžení sa nič mimoriadneho nestalo a v nájazdovom rozstrele boli šťastnejší domáci, ktorí rozhodli cez Pilařovu presnú strelu v štvrtej sérii.