Kráľovská 4. etapa Okolo Ománu pre Rodrigueza, Sagana strieda Froome

NETKY.SK • 15 Február 2013, 08:25 • 2 min

Kráľovská 4. etapa Okolo Ománu pre Rodrigueza, Sagana strieda Froome - Ostatné športy Kráľovskú štvrtú etapu cyklistických pretekov Okolo Ománu s cieľom na Zelenej hore (1235 m) vyhral Joaquim Rodriguez z tímu Kaťuša.

Kráľovskú štvrtú etapu cyklistických pretekov Okolo Ománu s cieľom na Zelenej hore (1235 m) vyhral Joaquim Rodriguez z tímu Kaťuša. Slovenský reprezentant Peter Sagan prišiel do cieľa 152,5 km dlhej horskej etapy na 96. priečke s výrazným mankom takmer deväť minút a prišiel tak o červený dres lídra celkovej klasifikácie. Na čele ho vystriedal Brit Chris Froome.
Sagan je naďalej držiteľom zeleného "bodovacieho" dresu, biely pre najlepšieho mladého pretekára do 25 rokov prepustil Francúzovi Kennymu Elissondemu. "Ani neviem, čo mám povedať, nemám vôbec hlas a zle sa mi rozpráva. Už včera som avizoval, že mám chytené priedušky, nevyzerá to dobre a dosť sa mi to zhoršilo. Uvidím, čo mi povie na hoteli lekár. K etape len toľko, od úvodu bol znova únik, ktorý strážili dnes iné tímy a pred tým veľkým kopcom sa to napokon zišlo. Ja som prišiel v grupete," povedal Peter Sagan pre svoju stránku petersagan.net.

Z dvojice Slovákov skončil vo štvrtok vyššie Peter Velits, ktorý obsadil 23. miesto so stratou vyše dvoch minút a vypadol z najlepšej desiatky generálnej klasifikácie. Momentálne mu patrí 21. priečka s odstupom 2:17 minút na lídra.

Okolo Ománu - 4. etapa (Samail - Jabal Al Akhdhar, 152,5 km): 1. Joaquim Rodriguez (Šp./Kaťuša) 3:34:48 h, 2. Chris Froome (V.Brit./Sky) +4 s, 3. Cadel Evans (Austr./BMC) +22, 4. Alberto Contador (Šp./Saxo-Tinkoff) +27, 5. Vincenzo Nibali (Tal./Astana) +35, 6. Kenny Elissonde (Fr./FDJ) +43, ... 23. Peter VELITS (SR/Omega Pharma-QuickStep) +2:16, 96. Peter SAGAN (SR/Cannondale Pro Cycling) +8:56

celkové poradie: 1. Froome 16:35:05 h, 2. Evans +24 s, 3. Contador +25, 4. Nibali +34, 5. Rodriguez +45, 6. Elissonde +49, ... 21. VELITS +2:17, 54. SAGAN +8:22