KHL: Slovan vyhral v Rige, Dinamo porazil 3:1

NETKY.SK • 30 December 2013, 07:33 • 2 min

RIGA - Slovan Bratislava urobil v nedeľu dôležitý krok v naháňačke za postupom do play-off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Zverenci Rostislava Čadu vo svojom poslednom tohtoročnom zápase zvíťazili na ľade nebezpečného Dinama Riga 3:1 a od ôsmeho miesta, ktoré okupuje Lokomotiv Jaroslavľ, ich delí rovných desať bodov. Oba tímy odohrali po 38 zápasov.

"Belasí" sa v nedeľu ujali vedenia zásluhou premeneného trestného strieľania kanoniera Michala Vondrku na konci 14. minúty. Druhý presný zásah hostí pridal v úvode druhej tretiny podľa zápisu na oficiálnom webe KHL center druhého útoku Juraj Mikúš. Ešte v prostrednej časti hry sa po "Vondrcovi" strelecky presadil aj druhý krídelník prvého útoku Michel Miklík, ktorému na gól prihral práve český reprezentant. V polovici tretej tretiny už iba skorigoval nepriaznivý stav kanadský center v rižských službách Kyle Wilson. Slovan prežil tlak Dinama bez ďalšieho inkasovaného gólu.

Bratislavský tím najbližšie nastúpi v piatok 3. januára na ľade Metallurgu Magnitogorsk (12.00 SEČ).

Kontinentálna hokejová liga - nedeľa:
Dinamo Riga - Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Góly: 50. Wilson (Szczechura, M. Robinson) - 14. Vondrka (tr. strieľanie), 22. J. Mikúš (Štajnoch), 36. Miklík (Vondrka)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše Bartovič (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Safiullov - Birin, A. Medvedev, 10 100 divákov

Riga: Tellqvist - Rekis, Ozoliňš, Robinson, Pujacs, Sotnieks, K. Redlihs - Marcel Hossa, Wilson, Upsitis - J. Johnson, Szczechura, Indrašis - Marcel Haščák, Džeriňš, Pavlovs - Bukarts,Cipulis, Begovs
Slovan: Janus - Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, J. Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, J. Mikúš, Ölvecký - Šatan, Radivojevič, L. Hudáček - T. Mikúš, A. Šťastný, B. Mráz

Hlas:
Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj hcslovan.sk): "Videli sme veľmi dobrý zápas, čo sa týka nasadenia, rýchlosti a agresivity. Po celý čas sme úspešnou obranou popodorenou skvelým Jarom Janusom čelili útočnej hre súpera. Dokázali sme si utvoriť gólové šance, ktoré sme využili. Sme spokojní, že sme v Rige vybojovali tri body."