KHL: Hossa a Jurčina strojcami víťazstva Rigy, Laco nedochytal

NETKY.SK • 15 November 2014, 09:04 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti AK Bars Kazaň rozstrieľali v úvodnom piatkovom zápase KHL Amur Chabarovsk na jeho ľade vysoko 8:1. Za Amur zaznamenal jednu asistenciu slovenský útočník Rastislav Špirko, v domácom drese nastúpili aj jeho krajania Michel Miklík a Marcel Haščák.

Zverenci trénera Dušana Gregora z Admiralu Vladivostok prehrali na domácom ľade s Avtomobilistom Jekaterinburg 1:4. Barys Astana po sérii piatich víťazstiev okúsil pocit prehry, keď nestačil na Avangard Omsk a podľahol mu 1:3. V bránke zdolaného tímu chytal do stavu 1:1 Slovák Ján Laco. V 53. minúte si však pravdepodobne po jednom zo zákrokov privodil zranenie a v bránke ho nahradil Pavel Polujektov.

Hokejisti CSKA Moskva rozdrvili aj bez najproduktívnejšieho hráča celej KHL Alexandra Radulova HC Salavat Julajev Ufa 7:0. Čisté konto vychytal kanadský brankár s bieloruským pasom Kevin Lalande. Pod víťazstvo lotyšskej Rigy 4:1 nad Minskom sa výrazne podpísali slovenskí hokejisti. Svoj šiesty gól v sezóne strelil útočník Marcel Hossa a skóroval prvýkrát od 19. októbra. Hossa v 37. minúte v presilovke zvýšil na 3:1 a ešte predtým zaznamenal aj asistenciu. Rovnakou bilanciou 1+1 sa prezentoval obranca Milan Jurčina, ktorý nahral na gól Hossovi a potom sám druhým gólom v sezóne v 41. minúte tiež v početnej výhode upravil skóre na konečných 4:1

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - súhrn piatkových výsledkov:

Amur Chabarovsk - Ak Bars Kazaň 1:8 (1:2, 0:4, 0:2)
Góly: 20. A. Loginov (ŠPIRKO, Lugin) - 10. Möller (Svitov, Burmistrov), 19. Svitov (Lukojanov), 27. Obuchov (J. Medvedev, Svitov), 35. Lukojanov (Zacharčuk), 37. Azevedo (I. Nikulin), 40. I. Mirnov (Lukojanov), 49. Varnakov (S. Kosticyn), 52. Brookbank (Burmistrov)

Admiral Vladivostok - Avtomobilist Jekaterinburg 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Góly: 7. Ugarov (K. Makarov, Lisin) - 11. S. Jemelin (Jegin, Jefimov), 13. Jefimov, 25. Lazarev (Viklund, Simakov), 32. Golyšev (Rybakov)

Metallurg Novokuzneck - Metallurg Magnitogorsk 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 8. Galimov (Maľcev), 62. Fairchild (Romanov) - 21. Jan Kovář (Moziakin, Zaripov)

Barys Astana - Avangard Omsk 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 32. Boyd (Lundin, Dallman) - 36. Kuľaš (Sobotka, A. Popov), 55. Perežogin (A. Popov), 60. Blaťák (Sobotka)
Ján Laco (Barys) chytal do 53. min.

CSKA Moskva - Salavat Julajev Ufa 7:0 (0:0, 6:0, 1:0)
Góly: 25. Stas (Žarkov, Denisov), 32. Kiselevič (S. Hjalmarsson, Zajcev), 36. Andronov (Panin), 39. Žarkov (Naumenkov), 39. S. Hjalmarsson (Arťuchin), 40. Kuzmenko (Ľubimov), 47. S. Hjalmarsson (Jegoršev)

Torpedo Nižnij Novgorod - Severstaľ Čerepovec 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 19. Immonen (Wolski, Hietanen), 21. Salminen (Wolski, Hietanen) - 5. P. Černov (Kagarlickij), 29. Shefer (Trubačov), 41. Bučnevič (z tr. strieľania), 49. Kagarilickij

Viťaz Podoľsk - Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Góly: 19. Soloduchin (Selezňov, Koroľov), 35. Šitikov (Afinogenov, Kučerjavenko), 40. Afinogenov (Kučerjavenko), 63. Selezňov - 26. Platt, 40. Sprukts (S. Kronwall), 42. A. Vasiljev (Plotnikov, Apalkov)

Dinamo Riga - Dinamo Minsk 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 14. Videll (MARCEL HOSSA, Redlihs), 29. Genoway (Saulietis), 37. MARCEL HOSSA (JURČINA, Genoway), 41. JURČINA (Genoway) - 26. Materuchin (Ellison)

Medveščak Záhreb - Atlant Mytišči 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 22. a 52. St. Pierre (pri oboch asistencia Pelletier), 29. Palushaj (M. Anderson, B. Thomas), 42. Pelletier (St. Pierre) - 45. P. Vrána (Engqvist, A. Černov)