KHL: Asistencia Podhradského pri prehre Donecka

NETKY.SK • 12 December 2013, 10:03 • 2 min

MOSKVA - V stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy medzi Medveščakom Záhreb a Ak Bars Kazaň videli diváci až jedenásť gólov. Zaujímavosťou je, že sedem z nich padlo v prvej tretine.

Prvé dve minúty stretnutia priniesli hneď tri góly - v 22. sekunde skóroval domáci A. Murray, ďalší gól pridal po 79 sekundách hry jeho spoluhráč A. Letang. Do 2. min sa vošiel aj presný zásah hosťujúceho Varnakova. Domáci hokejisti v 8. min vyhrávali štvorgólovým rozdielom vďaka Bjorkstrandovmu gólu zo 4. min a zásahu Jessimana z 8. min. Do kabín sa napokon išlo za stavu 4:3 v prospech Medveščaku, keď hostia skorigovali stav zásluhou ďalšieho Varnakovovho gólu a presného zásahu Osipova. Ďalšie dve tretiny priniesli "len" štyri góly - po dvoch na každej strane a Záhreb si pripísal víťazstvo 6:5 nad Kazaňou.

V stredu sa bodovo presadil iba jeden Slovák - obranca Peter Podhradský raz asistoval pri domácej prehre Donecka s obhajcom Gagarinovho pohára Dinamom Moskva 2:3.

Výsledky stredajších zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Avangard Omsk - Sibir Novosibirsk 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Góly: 20. Alexander Popov, 47. Perežogin, 51. Kuľaš - 24. Koskiranta, 33. Lehterä

Jugra Chanty-Mansijsk - Admiral Vladivostok 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 15. Trončinský, 21. Magogin - 17. Osipov, 38. Nikitenko, 47. Barbašov

Avtomobilist Jekaterinburg - Amur Chabarovsk 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Góly: 17. Jefimov, 33. Malychin, 34. Lewandovski, 52. Lepistö, 57. Demagin - 8. Loginov

Barys Astana - Metallurg Novokuzneck 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Góly: 5. Boyd, 26. a 32. Antropov, 48. Bochenski, 54. Starčenko - 30. Lapenkov, 48. a 51. McLean

Severstaľ Čerepovec - Neftechimik Nižnekamsk 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 5. Kiselevič

Lokomotiv Jaroslavľ - Salavat Julajev Ufa 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 11. J. Petrov, 13. Averin, 37. Musatov, 5. Kraskovskij - 25. Chlystov, 59. I. Mirnov

Atlant Mytišči - Traktor Čeľabinsk 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Góly: 8. Kablukov, 53. Batyršin - 3. Mokin, 23. Glinkin, 33. Andrej Popov

CSKA Moskva - HC Lev Praha 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 22. Ullström, 58. Thörnberg, 59. Sekáč

SKA Petrohrad - Metallurg Magnitogorsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 38. Lee, 52. Brent

Spartak Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 6. Juňkov - 36. Senťurin, 58. Krasnoslobodcev

Dinamo Minsk - Viťaz Podoľsk 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 11. Iggulden, 40. Klimenko

Medveščak Záhreb - Ak Bars Kazaň 6:5 (4:3, 2:1, 0:1)
Góly: 1. A. Murray, 2. A. Letang, 4. Bjorkstrand, 8. Jessiman, 25. Cheechoo, 29. Murley - 2. a 18. Varnakov, 19. Osipov, 34. Lukojanov, 46. K. Petrov

Donbas Doneck - Dinamo Moskva 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 27. V. Nedorost (PODHRADSKÝ), 38. Jakuceňa - 6. Soin, 37. Glazačev, 39. Gorovikov