Hamšík prihral na gól, Neapol zdolal Udinese 3:1

NETKY.SK • 9 Február 2015, 07:41 • 2 min

RÍM - V úvodnom nedeľňajšom zápase talianskej futbalovej Serie A zvíťazila Fiorentina doma nad Atalantou Bergamo 3:2, keď víťazný gól domácich strelil v 89. minúte Manuel Pasqual.

SSC Neapol predĺžil víťaznú šnúru na štyri zápasy, keď si poradil s Udinese Calcio 3:1. Na druhý gól prihral slovenský stredopoliar Marek Hamšík do "uličky" medzi dvoch obrancov hostí Gabbiadinimu, ktorý v 21. minúte zvýšil na 2:0. Udinese do prestávky odpovedalo zásahom Thereaua, no ten istý hráč si po prestávke strelil "vlastenca". Zverencom trénera Rafaela Beniteza patrí v tabuľke 3. priečka.

Na lavičke AS Rím, ktorý zdolal Cagliari 2:1, sedel mládežnícky slovenský reprezentant Tomáš Vestenický a rovnako aj David Ivan sledoval remízu svojej Sampdorie Janov so Sassuolom (1:1) iba z lavičky. Rimania, ktorí zabodovali naplno po štyroch remízach v rade, sú druhí v tabuľke so sedembodovou stratou na Juventus Turín.

Serie A - 19. kolo:
ACF Fiorentina - Atalanta Bergamo 3:2 (1:1)
Góly: 18. Basanta, 76. Diamanti, 89. Pasqual - 9. Zappacosta, 83. Boakye, 27.000 divákov.

Cagliari Calcio - AS Rím 1:2 (0:1)
Góly: 90.+5 M'Poku - 37. Ljajič, 85. Paredes, 8500 divákov.
/T. Vestenický (AS Rím) sedel na lavičke/

FC Empoli - AC Cesena 2:0 (1:0)
Góly: 30. Maccarone, 57. Signorelli, 9500 divákov.

SSC Neapol - Udinese Calcio 3:1 (2:1)
Góly: 8. Mertens, 21. Gabbiadini, 59. Thereau (vl.) - 27. Thereau, 34.000 divákov.