15. aug. 2020Marcela
Útočník španielskej futbalovej reprezentácie Diego Costa
04.01.2018 08:42 Šport
Gólovo sa pripomenul po piatich minútach. Diego Costa: Lepší začiatok som si nemohol želať

LLEIDA - Útočník španielskej futbalovej reprezentácie Diego Costa sa zapísal do streleckej listiny hneď v prvom súťažnom zápase po návrate do Atlética Madrid.

Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ v stredu prispel k hladkému triumfu "Los Colchoneros" na ihrisku treťoligového tímu Lleida Esportiu (4:0) v prvom zápase osemfinále Španielskeho pohára (Copa del Rey). Costa nastúpil v 64. min, o päť minút neskôr po prihrávke obrancu Juanfrana zaznamenal tretí gól hostí. "Som naozaj šťastný, že sa znova môžem cítiť ako futbalista a hrať za Atlético Madrid. Bolo to pre mňa veľmi dôležité," povedal Costa podľa BBC Sport.

Brazílsky rodák robil v rokoch 2010 - 2014 pre Atlético dobré služby - v roku 2013 mu pomohol vyhrať Španielsky pohár a v sezóne 2013/2014 po trinástich rokoch doviedol tím k titulu v La Lige. Ďalšie tri roky strávil v londýnskom klube FC Chelsea. Vedenie "The Blues" mu v septemberi dalo súhlas na návrat do Atlética Madrid, transfer sa však mohol uskutočniť až k 1. januáru 2018. "Lepší začiatok môjho druhého obdobia v Atléticu som si nemohol želať," doplnil 16-násobný španielsky reprezentant.

Z návratu "strateného syna" mal radosť aj tréner "rojiblancos" Diego Simeone. "Návrat Diega Costu nás napĺňa nadšením. Priniesol do tímu rýchlosť, silu a fyzické parametre, čo sme od neho aj očakávali," skonštatoval 47-ročný rodák z argentínskeho Buenos Aires.