FL: Slovan v záverečnom kole nerozhodne s Podbrezovou

NETKY.SK • 21 Máj 2016, 08:18 • 2 min

SENEC - Futbalisti ŽP Šport Podbrezová remizovali 2:2 v Senci s hráčmi domáceho ŠK Slovan Bratislava v stretnutí piatkového záverečného 33. kola najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Fortuna ligy 2015/2016.

V prvom polčase otvoril skóre duelu argentínsky stredopoliar Podbrezovej Pablo Joaquin Podio, ktorý premenil priamy kop. Slovan zmazal manko po hodine hry, Samuel Šefčík zužitkoval prihrávku z ľavej strany a zblízka trafil do odkrytej bránky - 1:1. "Belasí" sa však netešili dlho, už o štyri minúty neskôr posadil hostí opäť na koňa gól Andreja Rendlu. Aspoň bod pre Slovan vydoloval v nadstavenom čase maďarský reprezentant Tamás Priskin premenením pokutového kopu.

Pred piatkovým súbojom v NTC Senec bolo isté, že Slovan bude v konečnej tabuľke Fortuna ligy 2015/2016 figurovať na druhej priečke a v budúcej sezóne sa predstaví v Európskej lige. Podbrezová obsadila v hodnotení najvyššej slovenskej súťaže ôsme miesto.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - záverečné 33. kolo - piatok:

ŠK Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 2:2 (0:1) - hralo sa v Senci
Góly: 63. S. Šefčík, 90.+ Priskin (z pok. kopu) - 30. Podio, 67. Rendla, ŽK: 29. Podaný - 35. Peševski, 80. Viazanko, 88. Ľ. Kupčík, 90.+ P. Šarfranko, rozhodovali: Vlk - Brendza, Vorel, 528 divákov

Slovan: Greif - Kotula, Simovič, Sekulič, Podaný - V. Savičevič, G. Scott (65. Kopičár) - Kele (54. M. González), F. Kubík, S. Šefčík (90.+ Lády) - Priskin
Podbrezová: P. Lukáč - M. Turňa, Krivák, Kostelný, L. Djordjevič - Podio, P. Vajda (87. Ľ. Kupčík) - Viazanko, Peševski (70. R. Duda), P. Šafranko - Rendla