Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. mar. 2021Fridrich
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Väčšina nemá žiadne príznaky, niektorí klienti len mierne.
Väčšina nemá žiadne príznaky, niektorí klienti len mierne.
22.10.2020 07:43 Domov
DSS v Sabinove skončil v karanténe, pozitívnych je viac ako 100 ľudí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.10.2020 07:43 Domov

DSS v Sabinove skončil v karanténe, pozitívnych je viac ako 100 ľudíPREŠOV - Prešovský samosprávny kraj (PSK) eviduje k dnešnému dňu pozitívne prípady na koronavírus v desiatich zariadeniach vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Z nich je v červenom semafore šesť Zariadení sociálnych služieb (ZSS).


Ohrozené aj ďalšie 

Ide o zariadenia v Sabinove, Starej Ľubovni, Stropkove, Bardejove, Dúbrave a Spišskom Podhradí. Najhoršia situácia je v Domove sociálnych služieb (DSS) v Sabinove, kde skončilo v karanténe 124 ľudí. Väčšina nemá žiadne príznaky, niektorí klienti len mierne. Aktuálnou epidemiologickou situáciou vo svojich organizáciách sa dnes zaoberal Krízový štáb PSK.

 


Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, v sabinovskom DSS zaznamenali dvoch pozitívnych zamestnancov a po pretestovaní kontaktov antigénovými testami bola zistená pozitivita u väčšiny prijímateľov sociálnych služieb a u 15-tich zamestnancov zariadenia.

 

Regionálny úrad verejného zdravotníctva rozhodol preventívne o karanténe celého zariadenia. Skončilo v nej 91 prijímateľov sociálnej služby a 33 zamestnancov. 

 

"Vo štvrtok 22. októbra sa uskutoční presnejšie PCR testovanie všetkých prijímateľov i zamestnancov domova. Situáciu spolu s hygienikmi monitorujeme. U dvanástich klientov sú mierne symptómy ochorenia, ostatní sú bez príznakov," informoval na krízovom štábe vedúci odboru sociálnych vecí a rodiny Pavel Slaninka.

 


V zariadení platí sprísnený epidemiologický režim a dôsledne sa dodržiava pandemický plán s vyčlenenými zónami. Zabezpečené sú aj ochranné pracovné prostriedky vrátane antigénových testov, ktoré kraj v uplynulých dňoch prerozdelil a distribuoval pre verejných i neverejných poskytovateľov zo zásob Štátnych hmotných rezerv SR v počte 10 500 kusov.

Zabezpečením ochranných pracovných prostriedkov sa krízový štáb PSK zaoberal aj v súvislosti s ambulanciami prvého kontaktu a špecialistov, ktorých je na území Prešovského kraja 1 750.

 

 

"Samospráva už adresovala Ministerstvu zdravotníctva SR požiadavku o dodanie chirurgických masiek, ochranných rukavíc, odevov, okuliarov, štítov, respirátorov a skríningových testov na COVID-19 pre neštátnych poskytovateľov na vytvorenie zásob na 30 dní," informovala Jeleňová.

 

Zatvorenie ambulancii v kraji 
V súvislosti s fungovaním ambulancií na území kraja odbor zdravotníctva PSK informoval, že zdravotná starostlivosť je zabezpečená v súlade s platnými epidemiologickými nariadeniami vlády a hlavného hygienika. Aktuálne kraj eviduje z dôvodu karantény uzatvorenie ambulancií u dvoch všeobecných lekárov pre dospelých, jedného všeobecného lekára pre deti a dorast a u štyroch špecialistov.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok