Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. jan. 2021Bohdana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Festival Error prináša do Bratislavy bezdomovecké divadlá
Festival Error prináša do Bratislavy bezdomovecké divadlá
26.11.2019 13:22 Kultúra
Festival Error prináša do Bratislavy bezdomovecké divadlá
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.11.2019 13:22 Kultúra

Festival Error prináša do Bratislavy bezdomovecké divadláBRATISLAVA - Error, jediný festival v Európe zameraný na takzvané bezdomovecké divadlá, privítajú v závere tohto týždňa v hlavnom meste Bratislava.


V poradí 13. ročník medzinárodného festivalu "Error 2019" sa uskutoční v piatok 29. novembra a v sobotu 30. novembra v Pisztoryho paláci na Štefánikovej ulici. Počas dvoch dní sa verejnosti predstaví desiatka divadiel, v ktorých hrajú ľudia bez domova a inak sociálne vylúčení či znevýhodnení ľudia. Okrem Slovenska prídu aj umelci z Česka a Maďarska.

 


 

Divadelné predstavenia 29. november 2019

Festival už tradične otvorí české tanečné divadlo Amnesiatheatre. Na scéne Pisztoryho paláca uvedie v piatok o 17:00 predstavenie "Iba jednu noc". Hneď po ňom vystúpi divadlo Nomantinels. Záver úvodného večera bude od 19:00 patriť organizátorovi festivalu, bratislavskému Divadlu bez domova. Jeho inscenované čítanie "Čisté zviera" na javisko prinesie vnútorné konflikty žien vyplývajúce zo starnutia.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@error#divadlobezdomova#

Príspevok, ktorý zdieľa /fotobudka/partyfoto/smilefoto (@fotografivanzajac_fotokutik),

 

Divadelné predstavenia 30. november 2019

Sobotňajšie divadelné popoludnie odštartuje o 15:00 české ženské bezdomovecké divadlo Co čumíš? s divadelnou reportážou "Tentokrát z azylu". Päť žien v nej nechá divákov nahliadnuť do tajomstiev azylového domu a jeho obyvateliek, ktoré nie sú z cukru. Pohybovo-žonglérsku báseň "ZaCirkus" o hľadaní slobody, chaosu a harmónie uvedie o 16:20 české zoskupenie Pouličnický cirkus Naděje, v ktorom účinkuje mládež ohrozená bezdomovectvom a sociálnym vylúčením.

 

Festival Error nie je len prehliadkou divadelnej tvorby ľudí bez domova, či telesne alebo inak postihnutých, ale aj miestom výmeny skúseností. Venovaná je tomu v sobotu doobeda medzinárodná konferencia zameraná na spojenie umenia a sociálnej práce.
 

 

Tanečné vystúpenia

O tom, že tanec naozaj nemá hranice, presvedčí následne slovenské duo J&G s vystúpením "Kráska a zviera". České pohybové divadlo Dokola dance obecenstvu prinesie autorské tanečné predstavenie dvoch tanečníc a jedného vozíka "Hore-dole". Na otázku, či sa medicína dokáže vyrovnať s hlúpou ľudskou tvrdohlavosťou, sa pokúsi nájsť odpoveď maďarské bezdomovecké divadlo AHA v predstavení "Akoby sa to stalo dnes".

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sketching at lunch break #sketchbook #sketching #drawing #illustration #bratislava #divadlobezdomova

Príspevok, ktorý zdieľa Hilal Can (@hilalcanillustration),

 

Ďalšie predstavenia

Sociálne divadlo Hopi Hope odohrá bábkové predstavenie "Zvonár z Dómu svätej Alžbety". Vo voľne preloženom príbehu známeho románu Victora Huga zasadenom do košických reálií účinkujú herci a herečky s Downovým syndrómom. Program uzavrie o 19:30 české divadlo Rozkoš, v ktorom hrajú ľudia pracujúci v sexbiznise a ľudia bez domova. Pozve na tragikomédiu s prvkami hororu "Stařeny" o tom, čo sa s nami môže stať v blízkej budúcnosti, keď mladosť zvíťazí nad starobou, ktorá bude nepotrebná a odsúdená k likvidácii.

Medzinárodný festival bezdomoveckých divadiel Error je jediný festival v Európe zameraný na divadlá, v ktorých hrajú ľudia bez domova a inak sociálne vylúčení či znevýhodnení ľudia. Vytvára priestor pre divadlá pracujúce so skupinami obyvateľov, ktorí sa z okraja spoločnosti snažia dostať pomocou umenia. Festival zviditeľňuje sociálne problémy a pomáha potláčať predsudky voči ľuďom vylúčeným zo života väčšinovej spoločnosti.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Gabriela Nagyová

Foto:  Instagram, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok