Detroit s Tatarom prehral na ľade obhajcu, čistý hetrik Palmieriho

NETKY.SK • 28 Február 2013, 08:40 • 2 min

Detroit s Tatarom prehral na ľade obhajcu, čistý hetrik Palmieriho - Hokej V štyroch zápasoch zámorskej NHL v noci na štvrtok sa predstavil jediný slovenský hokejista. Tomáš Tatar vyšiel bodovo naprázdno a jeho Detroit prehral na ľade obhajcu Stanleyho po

V štyroch zápasoch zámorskej NHL v noci na štvrtok sa predstavil jediný slovenský hokejista. Tomáš Tatar vyšiel bodovo naprázdno a jeho Detroit prehral na ľade obhajcu Stanleyho pohára Los Angeles tesne 1:2, hoci ešte 10 minút pred koncom viedol.
      Red Wings sa ujali vedenia v 10. minúte zásluhou gólu obrancu Kylea Quinceyho. Domáci "králi" však v druhej časti záverečnej tretiny zásahmi Jeffa Cartera a Anžeho Kopitara otočili skóre a mohli sa radovať z piateho víťazstva v rade. Kings sa tak revanšovali súperovi za prehru z 10. februára, v ktorom "červené krídla" rozhodli o svojom triumfe gólom 4,5 sekundy pred treťou sirénou. Tatar počas 11:19-minútového pobytu na ľade ohrozil Jonathana Berniera v bránke LA dvomi strelami.
      "Predátori" z Nashvillu si odviezli z ľadu Anaheimu výprask 1:5, pod čo sa najvýraznejšou mierou podpísal domáci krídelník Kyle Palmieri. Ten sa blysol premiérovým hetrikom v NHL, ktorý mal navyše prívlastok "čistý", keďže jeho tri góly v časovom rozmedzí 3:49 - 21:07 nikto neprerušil. Palmieri profitoval z prihrávok ostrieľaných kolegov v útoku Ryana Getzlafa (0+3) a Coreyho Perryho (0+3). "Corey a Ryan sú dvaja fenomenálni hráči, určite jedni z najlepších na svete. Je pre mňa cťou, že môžem s nimi nastupovať v jednej lajne. Vedel som, že ak sa uvoľním a vytvorím si priestor na zakončenie, oni si ma nájdu," povedal pre zámorské médiá trojgólový hrdina večera, ktorý ukončil osobné desaťzápasové strelecké suchoty. Ducks natiahli sériu víťazstiev v domácom Honda Center na sedem stretnutí a upevnili si pozíciu na čele Pacifickej divízie.
      Montreal zvíťazil v Toronte vďaka výbornej tretej dvadsaťminútovke 5:2 a oplatili tak rivalovi debakel 0:6 spred 18 dní. Slovák Peter Budaj presedel znova celý zápas na striedačke, jeho brankársky kolega Carey Price si pripísal 21 úspešných zákrokov.
      Skúsený útočník Simon Gagne zažil vydarený návrat do Philadelphie, keď gólom pomohol k výhre Flyers 4:1 nad trápiacim sa Washingtonom. Tridsaťtriročný krídelník, ktorý strávil v oranžovom drese prvých desať rokov profiligovej kariéry, prišiel do "Philly" v utorok z Los Angeles výmenou za draftovú voľbu. Diváci vo Wells Fagro Center privítali "strateného syna" hlasitými ováciami. "Cítim sa, akoby som stadiaľto nikdy neodišiel," vyhlásil Gagne, ktorý v uplynulých troch rokoch skúšal šťastie v tímoch Kings a Lightning. "Akoby som sa vrátil domov, každý ma tu na chodbách štadióna zdravil. Bolo to zábavné."

Sumáre zápasov NHL:
      ANAHEIM - NASHVILLE 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
      Góly: 4., 17. a 22. Palmieri, 3. Bonino, 40. Koivu - 30. Smith. Brankári: Fasth - Rinne (41. Mason), strely na bránku: 28:21. Diváci: 13.630.
      PHILADELPHIA - WASHINGTON 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
      Góly: 1. Giroux, 5. Simmonds, 24. Gagne, 35. Talbot - 58. Ward. Brankári: Bryzgalov - Holtby (35. Grubauer), strely na bránku: 32:24. Diváci: 19.904.
      TORONTO - MONTREAL 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
      Góly: 14. McLaren, 36. MacArthur - 25. a 55. Pacioretty, 17. Jemelin, 50. Gallagher, 58. Gionta. Brankári: Scrivens - Price, strely na bránku: 23:40. Diváci: 19.625.
      LOS ANGELES - DETROIT 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
      Góly: 51. Carter, 56. Kopitar - 10. Quincey. Brankári: Bernier - Howard, strely na bránku: 29:33. Diváci: 18.118.