Chicago pribrzdilo Miami, posledný výstrel patril Ginóbilimu

NETKY.SK • 7 Máj 2013, 10:02 • 2 min

NEW YORK - LeBron James si prevzal od komisára basketbalovej NBA Davida Sterna ocenenie pre najužitočnejšieho hráča základnej časti, ale jeho majstrovský tím Miami Heat potom narazil v tohtoročnom play-off na prvý odpor.

V prvom kole komótne zmietol Milwaukee 4:0 na zápasy, ale už prvé semifinále Východnej konferencie naznačilo, že v Chicagu bude mať omnoho zdatnejšieho soka. Bulls aj bez chorého krídelníka Luola Denga zvíťazili pod košmi obhajcu titulu 93:86, keď k tradične znamenitej obrane pridali 35 bodov v záverečnej štvrtine. "Na nič, ani na dlhšie voľno, sa nebudeme vyhovárať. Zaslúžia si uznanie, lebo v poslednej časti hry strelecky explodovali. Samozrejme, toto sa na našej palubovke nebude opakovať," upozornil tréner Erik Spoelstra. Najnižšieho muža v NBA Nata Robinsona nepribrzdilo ani desať stehov na hornej pere po kolízii s Jamesom v prvom polčase, duel zakončil s 27 bodmi na konte. "Býci" sú pre Heat nepríjemným súperom, v základnej časti zastavili ich 27-zápasovú víťaznú sériu.

Posledný výstrel pondelňajšej texaskej prestrelky medzi San Antoniom a Golden State patril Manuelovi Ginóbilimu. Ľavoruký argentínsky veterán v drese domácich 1,2 sekundy pred koncom druhého predĺženia za nepriaznivého stavu 127:126 trojkou z ľavého krídla strhol víťazstvo na stranu Spurs. "Za tie roky, čo ho vediem, som si s ním prešiel už všetkým. Od toho, že som ho chcel v momente vymeniť, až po chvíle, keď som túžil, aby mi doma pripravoval raňajky," glosoval tréner Gregg Popovich.

Chicago aj San Antonio sa v sériách hraných na štyri víťazstvá ujali vedenia 1:0, druhé stretnutia sa uskutočnia na rovnakých miestach ako v pondelok.

Sumáre pondelkových stretnutí zámorskej basketbalovej NBA (hrá sa na štyri víťazstvá):
VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Semifinále:
Miami - Chicago 86:93 (15:21, 22:16, 25:21, 24:35) - stav série: 0:1
Najviac bodov: L. James 24, Wade 14, Bosh a R. Allen po 9 - N. Robinson 27 (3 trojky), J. Butler 21 (14 doskokov), Noah 13, T. Gibson 12, Belinelli 10

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Semifinále:
San Antonio - Golden State 129:127 po dvojnásobnom predĺžení (25:28, 24:25, 31:39, 26:14 - 9:9, 14:12) - stav série: 1:0
Najviac bodov: T. Parker 28, Danny Green 22 (6 trojok), Duncan 19 (11 doskokov), K. Leonard 18, Ginóbili 16 (11 asistencií), Neal 10 - S. Curry 44 (6 trojok, 11 asistencií), K. Thompson a H. Barnes (3 trojky) po 19, Jack 15, Bogut (15 doskokov) a Draymond Green po 10