Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. apr. 2021Július
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
09.01.2021 13:36 Domov
Celebrity a bojové umenia ?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.01.2021 13:36 Domov

Celebrity a bojové umenia ?Mnoho celebrít zo slávneho Hollywoodu sa nezúčastňuje len veľkolepých večierkov ale venujú sa aj tréningu svojho tela a duševných vlastností. A nie sú to len akčné hviezdy ako Jason Statham, či Steven Seagal.


Ashton Kutcher

Ashtona Kutchera môžete poznať z rady výborných filmov či seriálov. Od roku 2005 trénuje trénerom Ricardom De La Riva Gordeta (6. Dan) brazílske Jiu-jitsu. V roku 2012 dosiahol čierny pás v tomto umení. Ashton hovorí že Jiu-jitsu mu pomohlo k zdravému životnému štýlu a duševnej rovnováhe. Dokonca mnohokrát navštívil Brazíliu aby si mohol zacvičiť v kolíske Jiu-jitsu.

 

 

 

Chuck Norris

Áno, tento herec na tomto zozname nemôže chýbať. Hviezda akčných filmov ale aj terč mnohých mémov. V mladosti slúžil v letectve USA. V šesťdesiatych rokoch 20. storočia bol vyslaný do Južnej Kórey, kde sa naučil miestne Tang Soo Doo. To ho viedlo k štúdiu Karate, Juda, Taekwonda, Jiu-Jitsu. Zo všetkých spomínaných má čierny pás.  V Taekwonde sa ešte žiadnemu nekórejcovi nepodarilo získať 8. stupeň čierneho pásu. Získal cenu za doživotný prínos Karate a ešte nik nedokázal vyhrať vo full contact Karate toľko ocenení a titulov majstra sveta ako on.  V 21 rokoch vlastnil už 31 škôl bojových umení a  v roku 1990 založil organizáciu KICKSTART KIDS, ktorá pomáha vštepovať hodnoty, zabraňovať šikane a pomáhať chudobným deťom rozvíjať svoje bojové nadanie.

 

 

 

Keanu Reeves

Keanu je známy tým že kaskadéra a náhradníka za seba nevyužíva. Ovláda Wushu, Aikido, Karate, Box na vysokej úrovni.  I preto patrí k prvým voľbám vo väčšine akčných filmov.

 

 

 

 

Jessica Alba

Jessica Alba je nie len jedna z najkrajších  herečiek ale vlastní čierny pás v Taekwonde. Trénovať začala už v detstve a drží sa tréningov aj dnes.

 

 

 

 

 

Tom Hardy

Tom Hardy patrí k najobsadzovanejším hercom v poslednom období. Režiséri sa naňho môžu spoľahnúť v bojových scenách. Tom nevyužíva náhradníka ale svoje akcie si zastane sám. Ovláda Box, Mua Thai a Jiu Jitsu.

 

 

Wiliam Zabka

Charizmatický Johny Lawrence z filmu Karate Kid je v Hollywoode známy tým, že nikdy nevyužíva náhradníka a všetky svoje akčné scény tvorí sám.  Ovláda Tang Soo Doo  a Karate. Že nestratil schopnosti sa môžete presvedčiť v seriály zo sveta Karate Kid s názvom Cobra Kai.

 

 

Peyton List

Len 22 ročná herečka ovláda Karate, Mua Thai a Judo. Svoje schopnosti naplno predviedla v seriály Cobra Kai. Seriál je verný autenticite a kráse bojových umení. Rovnako aj hlavní predstavitelia, napríklad Ralph Macchio (čierny pás v karate).

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Lukáš Vávra Netky

Foto:  Karate BibleNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok