Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2021Vendelín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Kniha
Kniha
19.04.2021 06:41 Zaujímavosti
Bohu sa nikto a nič nevyrovná
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.04.2021 06:41 Zaujímavosti

Bohu sa nikto a nič nevyrovnáO Bohu by sa mohla skomponovať miliarda piesní, ale nijaký text by ho celkom nevystihol.


Dalo by sa o ňom skladať básne hoc aj do nekonečna, a stále by sa neminula inšpirácia.
Mohol by byť hlavnou postavou v každom románe, a aj tak by nikdy nebolo možné povedať, že sa téma vyčerpala.

 

Z ničoho stvoril svet

On je predsa Boh, ako by sa niekomu podarilo dokonale ho opísať?
Aj napriek tomu je snaha priblížiť sa mu a aspoň čiastočne dať do popredia niektoré z Jeho vlastností.
Okrem toho, že z ničoho stvoril svet a že o všetkom vie a nachádza sa všade, kam oko dovidí, ale aj tam, kde nedovidí, by sa jeho podstata dala vyjadriť v mierne zjednodušenej podobe.
Boh je ŠÚKL.


Je šťastie
Možno sa to nahlas neprizná, ale ľudské srdce je prirodzene stvorené tak, aby hľadalo viac. Človek môže byť spokojný v práci, mať fungujúcu rodinu s dokorán otvorenou náručou a aj nekolísajúce zdravie, ale i tak bude túžiť po niečom ďalšom. Z času na čas sa ozve duševný hlad, ktorý sa nedá utíšiť nijako inak, iba priblížením sa k Bohu, a potvrdí to ten, kto si to už odskúšal na vlastnej koži.

 

 

Nie, Boh síce nezaručuje, že vo vzťahu s Ním nájde človek odpoveď na každú otázku a že sa rozprávkovo rýchlo vyrieši akýkoľvek problém, ale sľubuje neutíchajúcu podporu a silu, ktorú nikto a nič nenalomí.


Je úprimný

Boh nikdy neklame. Vždy sa dá spoľahnúť, že neoklame a ani realitu nijako neprikrášli. Niekedy sa jeho slovo môže zdať tvrdé, ale v Jeho pravde nachádza človek úplnú slobodu. Keď poukáže na pochybenie alebo niečo, čoho by bolo dobré vzdať sa, robí to len pre dobro svojho stvorenia.


Je kráľ
Boh nepotrebuje ničiu radu. Vždy presne vie, čo, kedy a ako treba urobiť.
Občas sa môže javiť, akoby Jeho plán nedával žiaden zmysel, ale nakoniec vyjde najavo, že má všetko pod kontrolou. Aj najväčšia bolesť bude raz dávať zmysel a najmenšie kúsky ľudského príbehu do seba kráľovsky zapadnú.

 

Je láska

A napokon, Boh je láska. V schopnosti ľúbiť je absolútne neprekonateľný. On nemiluje slovom, ale ozajstným skutkom. Jeho láska nepozná hranicu, porazila dokonca aj smrť. Nie je toxická, naopak, ona lieči. Nie je sebecká, naopak, dáva slobodnú vôľu.
Nie je veľká, je obrovská.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok